Lekarze będą konsultować przez Internet

W Regionalnym Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Rzeszowie wszystkie gabinety wyposażone są już w komputery, gdy zostaną podłączone do wspólnej sieci lekarz nie tylko będzie mógł zlecić czy otrzymać wyniki badań, będzie też mógł na odległość konsultować trudne przypadki. Fot. Anna Moraniec

PODKARPACIE. 100 mln zł pochłonie Podkarpacki System Informacji Medycznej.

Zamiast skierowania na prześwietlenie, USG, czy badanie krwi lekarz wyśle zlecenie pocztą elektroniczną, a potem w postaci elektronicznej otrzyma zdjęcia i wyniki badań. W komputerze będą mieli także informacje o lekach przyjmowanych przez pacjenta, ewentualnym uczuleniu na nie, lub wykonanych u niego zabiegach. To już nie mrzonki. PSIM wszedł w etap fizycznej realizacji. Zacznie działać jednak dopiero za dwa lata.

- Gdyby nie odwołanie jednej z firm biorącej udział w przetargu bylibyśmy już krok dalej, ale trudno, gdy w grę wchodzą tak duże pieniądze musimy przejść wszystkie wymagane prawem procedury. 13 kwietnia jest rozprawa i zaraz potem przystępujemy do faktycznej realizacji programu – mówi Sławomir Miklicz, członek zarządu województwa.

Więcej w Super Nowościach

Anna Moraniec

do “Lekarze będą konsultować przez Internet”

  1. Mieszkanka podkarpacia.

    ha, ha , ale się usmiałam, nawet nie mają rejestru ubezpieczonych pacjentów, trzeba im udowodnić ,ze człowiek jest ubezpieczeny.

  2. ROMAN

    no brakuje jeszcze aby lekarz badał przez internet- i dawał choremu wirtualną tabletkę – super- łatwiej ci chorzy dociągną do 67

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.