Lekarze rodzinni będą ścigać pacjentów?

Jeżeli pacjent nie stawi się w przychodni do końca czerwca lekarz będzie zmuszony pofatygować się do niego.

PODKARPACIE. Do końca czerwca muszą zebrać podpisy na trzech oświadczeniach, bez których nie będą mogli leczyć.

Choć brzmi to absurdalnie, dobrze dla Ciebie byłoby, gdybyś zachorował do końca czerwca. Dzięki temu podczas wizyty u lekarza rodzinnego będziesz mógł wypełnić trzy oświadczenia bez których Twój lekarz będzie zmuszony zamknąć praktykę. Ale co wtedy, gdy pacjent nie zgłosi się do przychodni? Czy lekarze będą zmuszeni…ścigać pacjentów po domach? Albo pacjenci pokonywać nieraz kilkanaście kilometrów, tylko po to, by złożyć podpis?

Obowiązek złożenia deklaracji reguluje rozporządzenie ministra zdrowia z 21 grudnia 2010 r. w sprawie rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania. Chodzi o to, że lekarze rodzinni będą musieli zdobyć od swoich pacjentów podpisy na trzech oświadczeniach. W pierwszym zadeklarujesz że wyznaczona przez Ciebie osoba bliska może uzyskać informacje o Twoim stanie zdrowia. W drugiej upoważnisz bliskiego do dostępu do Twojej dokumentacji, a podpisując trzecią, wyrazisz zgodę na przeprowadzenie badań lub udzielenie Ci przez lekarza innych świadczeń zdrowotnych.

Więcej w Super Nowościach.

Katarzyna Szczyrek

do “Lekarze rodzinni będą ścigać pacjentów?”

 1. aaa

  Jestem wściekła bo dziś byłam u lekarza i nie dał mi nic do podpisania. Nie wiedziałam o tych papierkach a w przychodni nic mi nie powiedzieli.

 2. jag

  Wojtek: „ale co będą mogli?” – Poprawili: „działać”, a działać to brzmi dumnie i godnie, a nie jakieś tam leczyć, do czego są i tak powołani!

 3. Wojtek

  PODKARPACIE. Do końca czerwca muszą zebrać podpisy na trzech oświadczeniach, bez których nie będą mogli ……………… ale co będą mogli? czy ktoś te teksty czyta przed opublikowaniem?

 4. in23

  Nasza Polska rzeczywistość, tylko biurokracja i biurokracja, ach żal się robi jak
  polska umiera…wstrętny jest ten kraj…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.