Lekarze wydali na nią wyrok śmierci

Chorą 21-latkę odwiedziła ze swą ekipą znana dziennikarka i gospodyni “Sprawy dla reportera”, Elżbieta Jaworowicz. Fot. Monika Kamińska

Indolencja i beztroska medyków skazują Patrycję na powolne czekanie na nieuchronną śmierć.

Od jednego lekarza usłyszała: – Możemy dać ci teraz to serce, ale i tak pójdziesz do piachu. Od drugiego: – Poszukaj sobie placówki, gdzie robią zabiegi na odłączonym sercu. Gdzie? W Internecie.

Ma 21 lat, zaraźliwy uśmiech, fioletowe wargi i wyrok. Wyrok, który wydali na nią lekarze. Nie przeszczepią jej płucoserca, póki będzie miała naczyniaka na kręgosłupie, nie zoperują naczyniaka, bo serce nie wytrzyma. Patrycja Marach ma jeszcze coś: niewiarygodną wolę życia i nadzieję, że znajdzie się lekarz, który usunie jej guz z kręgosłupa, a ona będzie mogła chodzić i czekać na nowe serce.

Jeszcze rok temu Patrycja chodziła. Męczyła się szybciej niż inni, bo jej jednokomorowe serce nie pracuje tak, jak inne, ale dawała radę. Wśród przechodniów na przemyskiej ulicy nie wyróżniało ją specjalnie nic poza fioletowymi wargami. – Nowo poznane osoby często uważały, że to po prostu taki oryginalny makijaż – mówi 21 letnia Patrycja Marach z Przemyśla. – Tymczasem moja bladość, sinawe dłonie i stopy oraz fioletowe usta to “prezent” od mojej wrodzonej wady serca, sinicy – opowiada dziewczyna uśmiechając się. W ogóle uśmiecha się często i szczerze. – Tak, sinica bez przeszczepu płucoserca to wyrok śmierci – przyznaje. – Ale ja nie wierzę, że los go wykona – stwierdza Patrycja z mocą. – Póki życia, póty nadziei – dodaje.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Monika Kamińska

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
mamnickwiesiek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mamnick
Gość
mamnick

Następny nawiedzony typu ,,Ania co wypadek widziała”…….Szkoda takich ludzi…A lekarze mają WJ na czyjąś chorobe…..

wiesiek
Gość
wiesiek

Uczciwi lekarze mówią co może Patrycję spotkać. Mnie dla odmiany ci sami lekarze 11,5 lat z usuniętym płatem płuca uzdrawiają. W sądzie przyznano mi całkowitą nie zdolność do pracy z powody raka do 30 czerwca 2013 roku. Około 1,5 roku przed 65 urodzinami jeszcze będę stawał na komisję lekarską może ponownie mnie uzdrowią