Lekcja tolerancji na żywo

RZESZÓW. Zagraniczni studenci poprowadzą warsztaty dla licealistów.

Pierwsze zajęcia z zaplanowanego cyklu warsztatów “Culture Diversity – tolerancja, szacunek, zrozumienie” odbędą się w czwartek (10 bm.) w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Poprowadzą je studenci z zagranicy w języku angielskim. Poruszą tematy związane z geografią, kwestiami społecznymi, ekonomicznymi czy kulturowymi.

– Staramy się tak organizować zajęcia aby prowadzone były przez studentów z krajów spoza łacińskiego kręgu kulturowego, np. Turcja, Iran, Pakistan, Chiny. Nie oznacza to jednak, że tylko takie zajęcia będą prowadzone – mówi Czesław Wal, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. – Planujemy również zaprosić studentów z Białorusi, Ukrainy  oraz Armenii. Jesteśmy głęboko przekonani, że zajęcia w tej formie, gdzie bezpośrednia interakcja z prowadzącymi jest stałym elementem, wpłynie jak najlepiej na głębsze zrozumienie omawianych aspektów przez naszych uczniów

Głównym celem warsztatów jest nauczanie postaw zrozumienia, tolerancji, szacunku dla innych kultur i narodowości oraz wzbogacanie wiedzy o świecie  u uczniów ALO poprzez umożliwienie im uczestniczenia w lekcjach prowadzonych przez autentycznych przedstawicieli różnych narodowości i kultur. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż z racji niewielkiej różnicy wieku między prowadzącymi, a słuchaczami  łatwiej zostaną złamane bariery, co niewątpliwie wpłynie na szybszą integrację oraz zrozumienie.

Przedsięwzięcie organizowane we współpracy z Instytutem Badań nad Cywilizacjami Wyższej Szkoły informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments