Lekcje o prezydencji

Lekcja europejska w Zespole Szkół w Chorzelowie

PODKARPACIE. Czym jest Prezydencja, jakie ma ona znaczenie dla całej Unii, a przede wszystkim w jaki sposób Polska przygotowuje się do jej sprawowania, na te i wiele innych pytań odpowiadali konsultanci punktu podczas realizowanych lekcji.

Regionalne Centrum Informacji Europejskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zorganizowało cykl zajęć w szkołach i bibliotekach. Wdział wzięło blisko 1000 uczniów i nauczycieli z kilkunastu szkół.

– Przygotowaliśmy dla młodzieży solidną porcję wiedzy na temat prezydencji, ale także mnóstwo zadań aktywizujących i dodatkowo zachęcających do wyrażania własnego zdania na omawiane tematy – informuje Dominik Łazarz, dyrektor RCIE. – Atrakcją każdego spotkania stał się quiz wiedzy z nagrodami mobilizujący jej uczestników do zapamiętywania jak największej liczby informacji.

Dyrektor Łazarz dodaje, że szkoły i placówki zainteresowane zorganizowaniem spotkania pt. „Polska droga do prezydencji proszeni są o kontakt z biurem Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej WSIiZ – numer telefonu (17) 866 12 82 lub adresem e-mail rcie@wsiz.rzeszow.pl

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewans
Ewans
9 lat temu

wlasnie natrafilem na te inicjatywe, w koncu cos dla spolecznosci regionu, zwlaszcza mlodziezy podkarpackiej

Ola
Ola
9 lat temu

takie działania to świetna sprawa na urozmaicenie zajęć w szkołach – oby więcej

Ola
Ola
9 lat temu

oby więcej takich inicjatyw w regionie