Lekcje w Zamku

Dzięki lekcji muzealnej dzieci i młodzież mają okazję dowiedzieć się więcej o zabytkach i spojrzeć na łańcucki Zamek.

Kontakt z dziełem sztuki kształtuje gust i uczy wrażliwości.

Ciekawym pomysłem na uatrakcyjnienie lekcji w podstawówce, gimnazjum lub szkole ponadgimnazjalnej są zajęcia we wnętrzach łańcuckiego Muzeum – Zamku. W ramach programu młodzi ludzie (od 6. roku życia) mają okazję nieco inaczej zobaczyć łańcucką rezydencję, lepiej poznać zabytkowe wnętrza, a także poszerzyć zainteresowania sztuką i utrwalić wiedzę.

Na lekcje muzealne do Łańcuta zjeżdżają szkoły z całego regionu. – Na brak zainteresowania nie możemy narzekać. Wypracowany przez nas model edukacyjny różni się od typowego wykładu lekcyjnego i standardowego “zwiedzania”. Tu obie strony – i grupa, i prowadzący – są aktywni. Dzięki temu spotkanie z zabytkiem jest dla każdego ucznia niezapomnianym doświadczeniem.

Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników. Od tego roku mamy specjalny program nawet dla dzieci sześcioletnich – informuje Zofia Frączak, kierownik Działu Edukacji Muzealnej w Muzeum-Zamku w Łańcucie. – Zajęcia w Zamku odbywają się w oparciu o zbiory muzealne albo wystawy czasowe. Miejscem akcji jest niepowtarzalna sceneria zabytkowych wnętrz, co w połączeniu ze sposobem prowadzenia spotkania zachęca młodego człowieka do twórczego myślenia, kształtuje jego gust i pogłębia wrażliwość – dodaje.

Zajęcia w Muzeum – Zamku w Łańcucie odbywają się od wtorku do piątku w godz. 9 – 14, w miesiącach X – XI; II – VI. Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony, zwykle waha się od 45 do 90 minut, odbywa się w grupach liczących do 25 osób. Cena zajęć w roku szkolnym 2011/2012 wynosi 4 zł od ucznia. Opiekun grupy zainteresowanej lekcją muzealną, musi osobiście lub telefonicznie zarezerwować termin w Dziale Edukacji Muzealnej łańcuckiego Zamku.

bes

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.