Lep na szczury nową metodą bankomatowych złodziei

Nakładka z lepem na szczury z jednego bankomatów w Radomsku. Lep był na tyle mocny, że zatrzymywał banknoty. Fot. KPP Radomsko

RADOMSKO, PODKARPACIE. Nowy sposób kradzieży pieniędzy z bankomatów przyszła z Wielkiej Brytanii.

Złodzieje bankomatowi rozwijają swój fach i właśnie wymyślili nowy sposób. W Radomsku nałożyli w co najmniej trzech bankomatach listwy z… lepem na szczury. Klej jest na tyle mocny, że zatrzymuje banknoty. To, że złodzieje nakładają nakładki na bankomaty, czy mini kamery, żeby ukraść nasze pieniądze z konta, większość ludzi już wie. Ale ten sposób to w Polsce coś zupełnie nowego.

Kilka dni temu dyżurny z komendy powiatowej otrzymał informację, że ktoś próbuje ukraść pieniądze z bankomatów znajdujących się w centrum Radomska. Podobne sygnały trafiały do dyżurnego z różnych rejonów miasta. Policjanci na miejscu rozmawiali z osobami, które korzystały z bankomatów i w kilku przypadkach okazało się, że ktoś chciał ukraść ich pieniądze. Niedoszli pokrzywdzeni zorientowali się, że coś jest z urządzeniem nie tak i kiedy oglądali je z każdej strony okazało się, że w miejscu wydawania pieniędzy przyklejona jest listwa z klejem, która zatrzymuje pieniądze. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy takie listewki. – Klej używany przez przestępców był na tyle silny, że ciężko było od niego odkleić nawet palce – tłumaczy st. sierż. Aneta Komorowska, oficer prasowy KPP Radomsko.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że patent na listwę z lepem na szczury złodzieje przywieźli z Wysp Brytyjskich. – Nakładka z listwą była tak zrobiona, że praktycznie nie można jej było odróżnić od oryginalnej – wyjaśnia st. sierż. Aneta Komorowska. Dlatego należy sprawdzić, czy miejsce, z którego wychodzą pieniądze oraz wlot urządzenia do obsługi karty płatniczej jest oryginalny. – Może różnić się kolorem od elementu znajdującego się tuż obok niego – wyjaśnia policyjny oficer z rzeszowskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zajmujący się „skimmingiem”.

Jak w takim razie złodzieje zabierają pieniądze stosując metodę na lep? Klient dostaje wydruk, potwierdzający że pieniądze otrzymał, ale faktycznie ich nie ma. Idzie więc złożyć reklamację, a w tym samym momencie złodzieje szybko ściągają nakładkę i zabierają pieniądze.
Złodzieje z Radomska na szczęście zostali szybko złapani i grozi im teraz do 5 lat więzienia. Ale policjanci podejrzewają, że takich przypadków mogło być o wiele więcej. Metoda jaką wykorzystali złodzieje z Radomska może być powielana w całym kraju, także na Podkarpaciu.

Grzegorz Anton

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nije
nije
9 lat temu

prawdopodobnie lep był z firmy http://www.myszolep.pl tam można kupić takie lepy – pułapki klejowe

zamalo
zamalo
9 lat temu

Czyścili byście do ch….
te bankomaty
bo sie człowiek zniecheca do skorzystanie z tych obleśnie brudnych maszyn!
…………….
Dlaczego literki ….e -z ogonkiem …..tj eł….tu nie można napisać??????