Li Qian w najlepszej ósemce

Pingpongistka KTS Forbet Tarnobrzeg Li Qian osiągnęła życiowy sukces kwalifikując się do grona najlepszych ośmiu zawodniczek świata w rozgrywanym w Seulu turnieju ITTF Pro Tour Grand Final.

Najpierw po prawie półtoragodzinnym pojedynku w 1/8 finału pokonała 4:3 z 14. rakietkę świata Koreankę Park Mi Young. Mecz od stanu 8:4 w drugim secie toczony był „na czas” – każda zawodniczka serwowała na przemian i przy swoim serwisie miała dwanaście uderzeń na skończenie piłki, jeśli to się nie udało punkt zdobywała rywalka. Mimo „czasówki” mecz trwał półtorej godziny, a obie defensywnie grające tenisistki stołowe rozegrały w nim aż 126 akcji.

W meczu ćwierćfinałowym Mała wpadła na kolejną reprezentantkę gospodarzy 17 w rankingu światowym Seok Ha Jung. Reprezentantka Polski prowadziła w setach 2:1 i 3:2, lecz ostatecznie przegrała w siedmiu setach, zajmując na koniec tegorocznego cyklu Pro Tour miejsce 5-8 i wygrywając pięć tysięcy dolarów.

W południowokoreańskiej stolicy startowała również, ale w turnieju U-21, Natalia Partyka (SKTS Sochaczew). Ona również osiągnęła życiowy rezultat, bowiem dopiero w półfinale uległa Japonce Misako Wakamiyi 2:4. Rok temu w Makaku Polka przegrała trzy spotkania eliminacyjne i odpadła.