Licealista napisał świetny biznesplan

Obaj zwycięzcy zostali uhonorowani podczas Jarmarku Zawodów, który odbył się 14 maja w Tarnobrzegu i otrzymali wartościowe tablety oraz aparaty fotograficzne. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. 17-letni Filip Pinzuł wpadł na genialny pomysł i wygrał konkurs na najlepszy biznesplan.

Znamy zwycięzców konkursu na „Najlepszy biznesplan”, który kilka tygodni temu ogłosił Wojewódzki Urząd Pracy i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu. Jury najbardziej spodobały się dwa projekty.

Konkurs skierowany był do uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu tarnobrzeskiego oraz studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu.

Wśród nastolatków zwycięzcą okazał się Filip Pinzuł, uczeń Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Małego Księcia w Tarnobrzegu. 17-latek, miłośnik jazdy na rowerze zauważył, że w Sandomierzu, mieście wypromowanym przez Ojca Mateusza nie wypożyczalni rowerów dla turystów. Licealista rozplanował wydatek 40 tysięcy złotych tak, by zakupić 10 rowerów z oprzyrządowaniem, zadbał także o to, aby jego firma była widoczna wśród potencjalnych turystów. Zdaniem jury konkursu, projekt, który zaproponował Filip był tak dobrze napisany, że gdyby złożył go w Powiatowym Urzędzie Pracy z wnioskiem o dofinansowanie rozpoczęcia takiej działalności gospodarczej, to zyskałby akceptację i zdobył pieniądze na start. Według Filipa, w taki interes naprawdę warto w Sandomierzu zainwestować, bo ktoś kto to zrobi, na pewno na tym zarobi.

Wśród studentów główna nagroda przypadła Michałowi Furmańskiemu, studentowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu, który napisał plan uruchomienia prywatnego przedszkola w Tarnobrzegu. Jego do napisania takiego projektu zainspirowała siostra, która sama chciała otworzyć taką placówkę.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o