Liceum Sióstr Prezentek najlepsze w regionie

LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie od lat cieszy się olbrzymią renomą w całym regionie. Fot. Paweł Dubiel

LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie od lat cieszy się olbrzymią renomą w całym regionie. Fot. Paweł Dubiel

W ogólnopolskim rankingu szkół wyróżnionych zostało siedem placówek z Podkarpacia.

Portal edukacyjny „Perspektywy” po raz kolejny postanowił przygotować ranking ogólnopolskich szkół średnich. W zestawieniu ujęto licea i technika. Najlepszą placówką na Podkarpaciu znowu okazało się być Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, które zajęło 26. lokatę.

W rankingu ujęto 500 szkół z całej Polski spełniających określone wymagania. Dla liceów głównym kryterium były wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych, a także sukcesy w olimpiadach krajowych i międzynarodowych. Z rzeszowskich liceów najwyższe pozycje zdobyły: LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek (26.), II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli (102.), IV LO im. Mikołaja Kopernika (241.) oraz I LO im. ks. St. Konarskiego (343.).

Z kolei w kategorii techników dodatkowym kryterium branym pod uwagę były wyniki z egzaminu zawodowego. Z rzeszowskich placówek najwyższe miejsca zajęły: Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych (125.), Technikum nr 5 ZSE im. Marii Skłodowskiej-Curie (161.), Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. A. Towarnickiego (288.).

Niezwykle wysoka pozycja LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie nie jest przypadkiem, szczególnie że szkoła od dawna cieszy się ogromną renomą. Co ma wpływ na jej sukces? – Główną zasługą wyróżnienia jest praca nauczycieli oraz uczniów – ocenia s. Anna Telus, dyrektor szkoły. – Pierwsze miejsce w całym województwie utrzymuje od 11 lat – dodaje.

Kamil Lech

do “Liceum Sióstr Prezentek najlepsze w regionie”

  1. absolwentkaa

    Szkoda, że gazeta wspomina tylko o rzeszowskich liceach pomijając inne szkoły z Podkarpacia. Jako absolwentce, ubiegłorocznej maturzystce liceum, które również zajęło wysokie miejsce w tym rankingu i nie zostało wspomniane w artykule jest mi przykro, że tylko mówi się o rzeszowskich szkołach.
    Dla zainteresowanych wynikami rankingu innych szkół w województwie podkarpackim

    http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=3242:ranking-liceow-2017-woj-podkarpackie&catid=221&Itemid=424&strona=1

  2. Wanesa Padalec

    Kto byl stwórcą tej listy rankingowej?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.