Lider im niestraszny

Wynik piątkowego meczu w Sanoku otworzył Dariusz Gruszka, któremu zapisano pierwszą bramkę w starciu z Jastrzębiem. Fot. PAP

CIARKO PBS BANK SANOK – JKH GKS JASTRZĘBIE. Sanoczanie nadal niepokonani na własnym lodowisku.

Sanoccy hokeiści udanie zainaugurowali drugą rundę fazy zasadniczej. Podopieczni Milana Jancuski pokonali w piątek lidera z Jastrzębia. O końcowym triumfie w głównej mierze zadecydowała pierwsza tercja, wygrana przez gospodarzy 3-0.

Jastrzębie przyjechało do Sanoka z mocnym postanowieniem zrewanżowania się za porażkę (jedyną w tym sezonie) z pierwszej rundy 0-1. Goście swoje plany musieli jednak zweryfikować bardzo szybko, bowiem już po 20 minutach przegrywali 0-3. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Dariusz Gruszka. Wprawdzie krążek wpadł do bramki po tym, jak odbił się od łyżwy Salamona, ale że w hokeju nie ma goli samobójczych, bramkę zapisano Gruszczce. Chwilę później podanie wzdłuż bramki Dziubińskiego na gola zamienił Tomasz Malasiński i było już 2-0. Na kolejną bramkę zanosiło się wówczas, gdy sanoczanie grali w przewadze 5 na 3. Trzeciego gola zdobyli jednak dopiero w momencie, kiedy… byli w osłabieniu (na ławkę kar powędrował Dawid Maciejewski).

Druga tercja należała do goście, jednak ekipa Milana Jancuski umiejętnie się broniła, a skapitulowała dopiero na 35 sekund przed końcem tej części gry. W ostatniej odsłonie Jastrzębie postawiło wszystko na jedną kartę. Gospodarze przetrzymali jednak napór rywali, a w 51. min rozwiali wszelkie wątpliwości, co do końcowego wyniku.

CIARKO PBS BANK    4
JKH GKS Jastrzębie    2
(3-0, 0-1, 1-1)
1-0 Gruszka (3.), 2-0 Malasiński (5.), 3-0 Zapała (15. – w osłabieniu), 3-1 Ivicić (40.), 4-1 Vozdecky (51.), 4-2 Urbanowicz (58.)
CIARKO PBS: Odrobny – Mojzis, Skrzypkowski, Vozdecky, Zapała, Vitek – Kubat, Kotaska, Kolusz, Dziubiński, Malasiński – Rąpała, Gurican, Radwański, Milan, Mermer – Maciejewski, Bułanowski, Gruszka, Krzak, Strzyżowski
JKH GKS: Kosowski – Ivicic, Górny, Kulas, Kral, Marzec – Dąbkowski, Rompkowski, Urbanowicz, Słodczyk, Bordowski – Labryga, Bryk, Kąkol, Kogut, Drzewiecki – Pastryk, Owczarek, Szczurek, Salamon, Strużyk.
Sędziował Przemysław Kępa (Nowy Targ). Kary: 14 i 16 min. Widzów 2000.