Lider kontra Stal czyli derby, że palce lizać

Tomasz Walat (z prawej) strzela ostatnio jak na zawołanie. Cieszą się z tego fani Izolatora, martwią kibice Siarki.

III LIGA. Superstrzelec Izolatora ponownie w Tarnobrzegu.

Szósta kolejka to przede wszystkim derby Karpaty – Stal Sanok. Krośnianie są liderem, ale goście w takich meczach radzą sobie wyśmienicie. W Tarnobrzegu emocji też nie powinno zabraknąć. Do siarkowego grodu przyjeżdża rozpędzony Izolator z Tomaszem Walatem, napastnikiem za którym w tarnobrzeskim klubie wciąż wzdychają.

Trener Siarki Adam Mażysz nie owijał w bawełnę. – Po stracie Tomka Walata i Piotrka Mazurkiewicza mamy problemy w ataku. Jego zespół zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli, wygrał tylko raz, i to na wyjeździe. Co innego Izolator, który po mało udanym starcie złapał wiatr w żagle, odniósł trzy kolejne zwycięstwa i zgłosił wysokie aspiracje. – Jesteśmy w formie, wierzę, że Siarka nas nie zatrzyma – uśmiecha się Walat, który jesienią strzelił już 4 gole. Więcej niż cała tarnobrzeska ekipa. – Słyszałem, że kuleje im atak, ale i tak musimy być przygotowani na twardą walkę. Znam tam każdą kępkę trawy, może uda się coś strzelić? – zastanawia się egzekutor biało-zielonych.

Wydarzeniem weekendu będą derby Karpat ze Stalą Sanok, która w ubiegłym sezonie dwukrotnie ogrywała krośnian. – Przewaga psychologiczna? Nie sądzę, ten mecz nie ma faworyta – twierdzi Marek Węgrzyn, pomocnik Stali. – Karpaty są w formie, myśmy złapali zadyszkę, ale wierzę, że stworzymy widowisko.

Gospodarze mają kłopot, bo ze składu wypadło im dwóch ważnych zawodników – Paweł Fydrych i Sylwester Sikorski. – Bez nich też dajemy radę, co pokazały ostatnie mecze. Mam nadzieję, że zmiennicy walczyć będą do upadłego – mówi Tomasz Wacek, szkoleniowiec Karpat, który zwraca uwagę na inną rzecz. – Osłabiliśmy Stal, zabierając stamtąd Michała Zajdla. Sanoczanie pozbyli się też Rafała Nikodego, który katował nas niemiłosiernie. A zatem – czas na rewanż!

W innych meczach

UNIA – AVIA
Unia strzela gole w niemal każdym meczu, więc może znajdzie sposób na dobrze zorganizowaną defensywę Avii?

POLONIA – STAL MIELEC
W Polonii nie dzieje się dobrze, mielczanie też mają sporo problemów. Przegrany znajdzie się w trudnym położeniu, może spaść nawet na ostatnie miejsce w tabeli.

TOMASOVIA – LIMBLACH
Tomasz Orłowski, trener drużyny z Zaczernia, z powodzeniem pracował kiedyś z piłkarzami Tomasovii. Czy teraz zagra im na nosie, a beniaminek posmakuje pierwszego zwycięstwa?

STRUMYK – ORLĘTA
Malawianie jeszcze nie wygrali, po 0-5 w Boguchwale prowadzą w niechlubnej klasyfikacji drużyn z najbardziej dziurawą obroną. Ale kiedy przełamać złą serię, jak nie w spotkaniu z innym beniaminkiem.

PODLASIE – PARTYZANT
Drużyna Mirosława Kality z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej i jeśli potwierdzi zwyżkę formy w Białej Podlaskiej, dołączy do ścisłej czołówki.

tsz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.