Lider na zakończenie

Fot. Bogdan Myśliwiec

TAURON BASKET LIGA. Na zakończenie rundy zasadniczej kibiców w Tarnobrzegu czeka nie lada gratka. Siarka Jezioro zmierzy się z liderem rozgrywek Treflem Sopot. W I rundzie zespół trenera Dariusza Szczubiała niespodziewanie pokonał faworyzowanego rywala 66:65.

Od tamtego meczu Trefl w lidze przegrał jeszcze tylko jeden mecz. W dwunastu pojedynkach odniósł 11 zwycięstw i sezon zasadniczy chce zakończyć kolejną wygraną. Nasz zespół przed tygodniem po momentami niezłej grze przegrał we Włocławku z Anwilem. – Zagraliśmy mało skutecznie. Mieliśmy mniej niż 10 procent skuteczności w rzutach z dystansu i podobnej historii sobie nie przypominam. Chcąc myśleć o zwycięstwach musimy to zdecydowanie poprawić – mówi szkoleniowiec Siarki Jezioro, Dariusz Szczubiał. Jego zespól nie ma już szans na grę w II etapie w górnej połówce tabeli, ale wciąż może awansować do play-off.

W II fazie rozgrywek TBL, “Jeziorowcy” rywalizować będą z zespołami z miejsc 6-13. Regulamin rozgrywek bowiem zakłada, że pięć pierwszych drużyn w tabeli po rundzie zasadniczej, do których dołączy Asseco Prokom Gdynia zagra ze sobą systemem każdy z każdym, mecz i rewanż o lokaty 1-6, które będą ważne przy rozgrywaniu play-off. W obu grupach (1-6 i 7-14) do drugiego etapu zaliczane będą wyniki uzyskane w pierwszej fazie rozgrywek.

W Tarnobrzegu wszyscy wierzą, że w II rundzie “Jeziorowcy” skutecznie powalczą o awans do play-off. Meczów będzie sporo (osiem drużyn zagra systemem każdy z każdym mecz i rewanż, a tempo będzie iście sprinterskie. Pierwsza kolejka II rundy rozegrana zostanie 25 i 26 lutego, a ostatnie 15 kwietnia.

SIARKA – TREFL
NIEDZIELA, godz. 17

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments