Lider zdobył twierdzę Przemyśl

II LIGA MĘŻCZYZN. W derbach regionu przemyska Polonia gorsza od lidera z Krosna

Z kompletem 15 zwycięstw zakończyli pierwszą rundę koszykarze Delikatesów BPS Bank MOSiR Krosno. Podopieczni Ryszarda Żmudy jako pierwsi w tym sezonie wywieźli komplet punktów z Przemyśla. Mimo porażki, Polonia zawiesiła wysoko poprzeczkę liderowi tabeli.

Goście swoją wyższość udowodnili dopiero w drugiej połowie. Spora w tym zasługa graczy rezerwowych (Kaczmarek, Kamecki i Fąfara), którzy dali bardzo dobre zmiany i dużym stopniu przyczynili się do końcowego sukcesu MOSiR-u. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od dwóch celnych rzutów graczy Polonii (4-0). Zacięta walka punkt za punkt trwała przez niemal całą pierwszą kwartę. W kolejnej pierwszy szturm przepuścili goście, którzy od stanu 21:21 zdobyli 12 punktów z rzędu i wypracowali sobie w miarę bezpieczną przewagę (21:33). Jednak gospodarze bardzo szybko otrząsnęli się z chwilowego marazmu i rozpoczęli pogoń za rywalem. W 25. min. ich strata do MOSiR-u wynosiła zaledwie punkt (39:40). W kolejnych minutach dało znać o sobie doświadczenie i ogranie gości, a przede wszystkich dłuższa ławka rezerwowych. W ekipie Polonii z „ławkowiczów” był praktycznie tylko Rabka. Zupełnie inaczej wyglądała ta sytuacja po stronie MOSiR-u. Efektem takiej gry było szybo powiększające się prowadzenie przyjezdnych, którzy ostatecznie wygrali całe spotkanie różnicą 19 punktów.

POLONIA Przemyśl – MOSiR Krosno 60:79 (21:21, 15:17, 9:19, 15:22)

POLONIA: Garbacz 4, Kindlik 9 (1×3), Turczyński 18 (1×3), Sołtysiak 2, Musijowski 17 (2×3) oraz Stefanowicz 0, Czopik 0, Rabka 10, Nowakowski 2

MOSiR: Piechucki 10 (2×3), Oczkowicz 4, Pluta 21 (1×3), Bąk 4, Puścizna 0 oraz Kamiński 2, Kaczmarek 15 (3×3), Kamecki 8, Lisowski 0, Fąfara 15 (1×3)

Sędziowali: M. Godek, D. Myszka. Widzów 300.