Lifting zielonego rynku w Jaśle

Remont zielonego rynku potrwa do kwietnia przyszłego roku. Fot. Archiwum

JASŁO. Na początku tego tygodnia ruszy remont zielonego rynku. Co się zmieni? Powstanie: zadaszenie, stanowiska handlowe, nowa nawierzchnia placu, a także węzeł higieniczno-sanitarny dla sprzedających artykuły spożywcze.

– Zielony rynek po modernizacji to 105 stanowisk pracy i 700 metrów zadaszenia tych stanowisk. Poza tym bezpośrednio przy tych stoiskach powstanie ponad dwadzieścia miejsc parkingowych tak, by każdy szybko i sprawnie mógł zrobić zakupy – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Całkowity koszt modernizacji zielonego rynku wynosi 1 mln 509 tys. zł, przy czym wartość dofinansowania, które otrzymało miasto Jasło to 920 tys. złotych. Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. w Jaśle. Jak argumentują władze Jasła, chodzi przede wszystkim o poprawienie funkcjonalności placu zarówno dla klientów jak również tych, dla których “targowica” jest miejscem pracy. Prace mają zakończyć się w kwietniu przyszłego roku. Od poniedziałku, 8 października, głównym miejscem handlu będzie parking znajdujący się przy kościele farnym, w bezpośrednim sąsiedztwie zielonego rynku.

Dodatkowo od 15 października do 1 listopada, w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, miasto udostępniło płytę Rynku na sprzedaż kwiatów (100 stanowisk).

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o