Likwidacja szkoły w Rakszawie

Zespół Szkół Tekstylno-Gospodarczych w Rakszawie zostanie zlikwidowany. Fot. Autor

RAKSZAWA. Radni Powiatu Łańcuckiego zdecydowali o dalszym losie Zespołu Szkół Tekstylno Gospodarczych w Rakszawie.

Rada Powiatu Łańcuckiego podjęła uchwałę dotyczącą przyszłości Zespołu Szkół Tekstylno-Gospodarczych w Rakszawie. Uchwała przewiduje likwidację szkoły oraz przeniesienie kierunków do Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

O sytuacji szkoły w Rakszawie pisaliśmy już kilka tygodni temu. Zarząd i Rada Powiatu w ubiegłym roku przegłosowali uchwałę o przekazaniu szkoły wraz z całym majątkiem dla samorządu gminy Rakszawa. Maria Kula, wójt Gminy Rakszawa, nie podpisała porozumienia w tej sprawie.

Szkoła zostanie zlikwidowana, a wszystkie kierunki zostaną przeniesione do Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie od 1 września. Tam odbędzie się także nabór.

– Decyzja dobra, zwłaszcza że będą utrzymane miejsca pracy nauczycieli, podjęta jednak o kilka lat za późno. Już dawno było wiadomo, że szkoła w Rakszawie w takiej formie jak do tej pory jest skazana na powolną agonię. Tylko nie było odważnego, który powiedziałby temu dość. Powiat kosztem uczniów i pracowników łańcuckich szkół sztucznie podtrzymywał szkołę w Rakszawie przy życiu, pompując ogromne pieniądze w utrzymanie pustych budynków – ocenia Jakub Czarnota, radny powiatu łańcuckiego.

Justyna Paszkiewicz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o