Lipcowy weekend na granicy państwa

Fot. BiOSG

PODKARPACIE. 9 i 10 lipca funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali za przestępstwa i wykroczenia 7 osób.

W pieszym przejściu granicznym w Medyce zatrzymano 33-letnią obywatelkę Ukrainy, która w trakcie odprawy granicznej używała w stosunku do jednej z funkcjonariuszek słów uważanych powszechnie za obraźliwe. Podróżna nie zastosowała się też do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń służbowych, nie reagowała na upomnienia słowne, ani na ostrzeżenia co do karalności. Sprawę przejęli policjanci.

W pociągu międzynarodowym jadącym z Lwowa do Krakowa, w trakcie kontroli paszportowej strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali 39-letniego obywatela Libanu. W paszporcie mężczyzna posiadał przerobiony niemiecki tytuł pobytowy. Po dokonanych sprawdzeniach baz danych, funkcjonariusze ustalili, że tytuł pobytowy figuruje jako utracony w Europie Zachodniej.

W przygranicznej miejscowości Smolnik (ok. 1,5 km od linii granicy państwowej) zatrzymali troje mieszkańców bieszczadzkich, przygranicznych wiosek którzy przemycali papierosy z Ukrainy do Polski przez tzw. zieloną granicę. Przemytnicy: 24-letnia kobieta i dwóch mężczyzn (47 i 33 lata) zostali zatrzymani na gorącym uczynku. W chwili zatrzymania posiadali przy sobie 40 tys. sztuk papierosów o szacunkowej wartości 18 tys. złotych.

Natomiast porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka, funkcjonariusze w trakcie kontroli bezpieczeństwa pasażerów na odlot z Polski do Londynu Luton zatrzymali 29-letniego Łukasza B., który w bagażu kabinowym posiadał nabój kaliber 7,62 mm. W trakcie przesłuchania mężczyzna odmówił składania wyjaśnień.

łuk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.