List nadasz w… totalizatorze i na stacji benzynowej

RZESZÓW Rewolucja na poczcie. Pojawi się więcej agencji pocztowych

Już niedługo zamiast iść na pocztę, list będziesz mógł nadać w hipermarkecie totalizatorze sportowym czy stacji benzynowej. Wszystko to za sprawą programu pilotażowego, który ruszy w czterech miastach w Polsce, w tym w Rzeszowie.

– Chcemy zagęścić liczbę placówek w miastach – czyli tam, gdzie jest największy popyt na usługi – mówi Mariusz Popek, członek Zarządu Poczty Polskiej odpowiedzialny za usługi pocztowe i finansowe.

– Agencje mają być dostępne w miejscach dogodnych dla naszych klientów tak, aby mogli oni korzystać z usług pocztowych przy okazji np. robienia zakupów – dodaje

Dzięki temu unikniemy wystawania w długich kolejkach, niektóre punkty będą czynne nawet całą dobę a z listem zamiast na pocztę, będziemy mogli udać się na przykład do najbliższej stacji benzynowej czy punktu totalizatora.

– Myślę, że to bardzo dobry pomysł – mówi Paweł Malinowski z Rzeszowa – Kilka razy zdarzyło mi się, że musiałem się zwolnić z pracy, żeby zdążyć na pocztę. Teraz zamiast tego, będę mógł wysłać list tankując na stacji benzynowej czy puszczając totolotka – dodaje.

Zbyt wielu chętnych, za mało placówek poczty

Obecnie w Rzeszowie działają 23 placówki Poczty Polskiej i 1 agencja pocztowa, które obsługują 180 tys. mieszkańców. Jest ich zbyt mało, bo zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury w miastach na jedną placówkę pocztową powinno przypadać 7 tys. mieszkańców. W Rzeszowie jest ich o prawie o tysiąc więcej. Dlatego też już wkrótce ruszy pilotażowy program, który obejmie cztery największe miasta: Warszawę, Kraków, Chorzów i Rzeszów. Powstaną nowe agencje pocztowe prowadzone przez zewnętrzne firmy sieciowe. W tym roku Spółka chce utworzyć ogółem 200 – 250 oznakowanych nowym logo punktów, które jak szacuje, przyniosą ok. 200 mln. zł oszczędności i ułatwią życie mieszkańcom.

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments