- SuperNowości24 - http://supernowosci24.pl -

List otwarty do Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca

Każdy mieszkaniec Rzeszowa obserwuje codziennie jak na Stali powstaje duży nowoczesny stadion. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. My kibice stowarzyszeni przy Klubie Sportowym Resovia chcielibyśmy w liście otwartym do Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz Władz Miasta zadać pytanie, które nurtuje nas i wielu mieszkańców Rzeszowa nie związanych z naszym klubem.

Otóż pytamy jak można w mieście gdzie istnieją dwa kluby sportowe, z dwoma osobnymi stadionami, budżetami, bogatymi tradycjami nazwać stadion jednego z tych klubów miejskim i władować w niego 40 mln złotych miejskich (czyli nas wszystkich) i europejskich pieniędzy, a drugi z tych klubów zostawić z niczym?! Jest to sytuacja niespotykana nigdzie na świecie żeby jawnie dopuścić do takiej niesprawiedliwości i dyskryminacji. Każdy mieszkaniec Rzeszowa obserwuje codziennie jak na Stali powstaje duży nowoczesny stadion, działacze tego klubu, którzy dostali go od miasta w prezencie już mogą się nim chwalić i szukać sponsorów jako ci, którzy dysponuję profesjonalnym obiektem spełniającym wszelkie wymogi. Natomiast na ulicy Wyspiańskiego straszy wszystkich stadion Resovii. Gości witają kasy z dziurawym i przegniłym dachem, ruina hotelu, dziurawa droga na stadionie oraz trybunki niespełniające żadnych norm bezpieczeństwa czy choćby wygody.

Czy wyobrażacie sobie Państwo, że nie chodzi tu o stadiony tylko np. o szkoły podstawowe? Prezydent jedną z nich nazwał sobie miejską, odnawia ją, buduje nowoczesną halę sportową, pracownie komputerowe, stołówkę a w drugiej ze szkół tynk dzieciom waliłby się na głowę w nieogrzewanych salach. Przecież rodzice dzieci z tej drugiej szkoły natychmiast zarzuciliby Prezydentowi działanie na ich szkodę. Abstrahując od totalnej niesprawiedliwości, kiedy jednemu daje się 40 mln złotych a drugiemu nic, abstrahując również od tego jak takie rozwiązanie pogłębia podziały miedzy sympatykami obu klubów, z którą miasto podobno chce walczyć, to w dzisiejszych czasach, kiedy klubu sportowe muszą działać jak przedsiębiorstwa zabiegając o sponsorów i tysiące kibiców, którzy pozwolą im się utrzymać darowanie Stali przez miasto stadionu za 40 mln zostawiając Resovię z niczym, stawia klub z Wyspiańskiego na pozycji z góry przegranej. Jak działacze Resovii mają zachęcić sponsorów do przyjścia do klubu, kiedy każdy potencjalny sponsor będzie chciał zainwestować pieniądze tam gdzie jest gotowy profesjonalny obiekt i z pewnością będzie wolał zainwestować na Hetmańskiej!

Władze miasta doprowadziły do zupełnie paranoicznej sytuacji, w której nikt nie jest zadowolony – Resovia, bo została bez stadionu i żeby nie patrzeć na to bezczynnie, chce stawać do przetargów i udawać, że chce grać na Hetmańskiej, natomiast Stal ma nowy stadion, ale nie czuje się jego właścicielem i musi udawać, że nie jest to dla niej żaden problem, że “każdy” może stawać w przetargu na używanie jej stadionu. Mamy także informacje, że Miasto za kilkanaście milionów złotych zbuduje na ulicy Hetmańskiej przy V Liceum największą przyszkolną halę sportową.

Wygląda na to, że łącząc wydatki na stadion i halę miasto w praktyce wyda ponad 50 mln złotych na bazę sportową, z której będą korzystać tylko i wyłącznie zawodnicy ZKS Stal. To, że w teorii stadion będzie nazywał się miejskim, a hala będzie szkolna faktu tego nie zmieni. Liczymy na odpowiedź jak można dopuszczać do tak skandalicznej sytuacji i że ktoś z władz Miasta powie nam, kiedy i w jaki sposób ruszy budowa obiektów sportowych na Wyspiańskiego, z który korzystają zawodnicy CWKS Resovia.

Stowarzyszenie Kibiców przy Klubie Sportowym Resovia

Publikacją tego listu chcemy zachęcić mieszkańców Rzeszowa i regionu do dyskusji na temat polityki władz miasta w dziedzinie sportu, w tym budzącej duże kontrowersje modernizacji stadionu przy ul. Hetmańskiej.

Czekamy na Państwa uwagi i opinie pod nr tel. 17 852-55-55 i adresem mailowym: opinie@pressmedia.com.pl

Zapraszamy również do dyskusji na naszym forum internetowym: www.supernowosci24.pl/forum2