- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

List otwarty do Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca

Posted By Redaktor On 23 marca 2012 @ 09:59 In Rzeszów | 21 Comments

Każdy mieszkaniec Rzeszowa obserwuje codziennie jak na Stali powstaje duży nowoczesny stadion. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. My kibice stowarzyszeni przy Klubie Sportowym Resovia chcielibyśmy w liście otwartym do Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz Władz Miasta zadać pytanie, które nurtuje nas i wielu mieszkańców Rzeszowa nie związanych z naszym klubem.

Otóż pytamy jak można w mieście gdzie istnieją dwa kluby sportowe, z dwoma osobnymi stadionami, budżetami, bogatymi tradycjami nazwać stadion jednego z tych klubów miejskim i władować w niego 40 mln złotych miejskich (czyli nas wszystkich) i europejskich pieniędzy, a drugi z tych klubów zostawić z niczym?! Jest to sytuacja niespotykana nigdzie na świecie żeby jawnie dopuścić do takiej niesprawiedliwości i dyskryminacji. Każdy mieszkaniec Rzeszowa obserwuje codziennie jak na Stali powstaje duży nowoczesny stadion, działacze tego klubu, którzy dostali go od miasta w prezencie już mogą się nim chwalić i szukać sponsorów jako ci, którzy dysponuję profesjonalnym obiektem spełniającym wszelkie wymogi. Natomiast na ulicy Wyspiańskiego straszy wszystkich stadion Resovii. Gości witają kasy z dziurawym i przegniłym dachem, ruina hotelu, dziurawa droga na stadionie oraz trybunki niespełniające żadnych norm bezpieczeństwa czy choćby wygody.

Czy wyobrażacie sobie Państwo, że nie chodzi tu o stadiony tylko np. o szkoły podstawowe? Prezydent jedną z nich nazwał sobie miejską, odnawia ją, buduje nowoczesną halę sportową, pracownie komputerowe, stołówkę a w drugiej ze szkół tynk dzieciom waliłby się na głowę w nieogrzewanych salach. Przecież rodzice dzieci z tej drugiej szkoły natychmiast zarzuciliby Prezydentowi działanie na ich szkodę. Abstrahując od totalnej niesprawiedliwości, kiedy jednemu daje się 40 mln złotych a drugiemu nic, abstrahując również od tego jak takie rozwiązanie pogłębia podziały miedzy sympatykami obu klubów, z którą miasto podobno chce walczyć, to w dzisiejszych czasach, kiedy klubu sportowe muszą działać jak przedsiębiorstwa zabiegając o sponsorów i tysiące kibiców, którzy pozwolą im się utrzymać darowanie Stali przez miasto stadionu za 40 mln zostawiając Resovię z niczym, stawia klub z Wyspiańskiego na pozycji z góry przegranej. Jak działacze Resovii mają zachęcić sponsorów do przyjścia do klubu, kiedy każdy potencjalny sponsor będzie chciał zainwestować pieniądze tam gdzie jest gotowy profesjonalny obiekt i z pewnością będzie wolał zainwestować na Hetmańskiej!

Władze miasta doprowadziły do zupełnie paranoicznej sytuacji, w której nikt nie jest zadowolony – Resovia, bo została bez stadionu i żeby nie patrzeć na to bezczynnie, chce stawać do przetargów i udawać, że chce grać na Hetmańskiej, natomiast Stal ma nowy stadion, ale nie czuje się jego właścicielem i musi udawać, że nie jest to dla niej żaden problem, że “każdy” może stawać w przetargu na używanie jej stadionu. Mamy także informacje, że Miasto za kilkanaście milionów złotych zbuduje na ulicy Hetmańskiej przy V Liceum największą przyszkolną halę sportową.

Wygląda na to, że łącząc wydatki na stadion i halę miasto w praktyce wyda ponad 50 mln złotych na bazę sportową, z której będą korzystać tylko i wyłącznie zawodnicy ZKS Stal. To, że w teorii stadion będzie nazywał się miejskim, a hala będzie szkolna faktu tego nie zmieni. Liczymy na odpowiedź jak można dopuszczać do tak skandalicznej sytuacji i że ktoś z władz Miasta powie nam, kiedy i w jaki sposób ruszy budowa obiektów sportowych na Wyspiańskiego, z który korzystają zawodnicy CWKS Resovia.

Stowarzyszenie Kibiców przy Klubie Sportowym Resovia

Publikacją tego listu chcemy zachęcić mieszkańców Rzeszowa i regionu do dyskusji na temat polityki władz miasta w dziedzinie sportu, w tym budzącej duże kontrowersje modernizacji stadionu przy ul. Hetmańskiej.

Czekamy na Państwa uwagi i opinie pod nr tel. 17 852-55-55 i adresem mailowym: opinie@pressmedia.com.pl

Zapraszamy również do dyskusji na naszym forum internetowym: www.supernowosci24.pl/forum2


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/list-otwarty-do-prezydenta-rzeszowa-tadeusza-ferenca/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.