List z sądu odbierzesz w… kiosku

List z sądu będziemy mogli odebrać w punkcie In Post, specjalnym awizomacie lub w kiosku RUCH-u. Fot. Wit Hadło
List z sądu będziemy mogli odebrać w punkcie In Post, specjalnym awizomacie lub w kiosku RUCH-u. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Czekają nas ogromne zmiany w dostarczaniu przesyłek sądowych.

Nowy rok to nie tylko zmiany w podatkach i opłatach. Styczeń będzie pierwszym miesiącem, kiedy to przesyłki sądowe dostarczać nam będzie nie Poczta Polska, a Polska Grupa Pocztowa. To prywatna firma, która wygrała przetarg na obsługę korespondencji sądów powszechnych i prokuratur. Jak ta zmiana odbije się na zwykłych odbiorcach?

– Wygrana przetargu oznacza, że od 2 stycznia przesyłki z sądów i prokuratur będą doręczali pracownicy Polskiej Grupy Pocztowej, a nie jak dotychczas Poczty Polskiej. Zmianie ulegną adresy placówek, w których będzie można odebrać awizowaną przesyłkę. Oczywiście adres i godziny otwarcia będą zawsze podane na awizo. Takie informacje będzie można uzyskać także na stronie www.pgpsa.pl – mówi Leszek Żebrowski, prezes Zarządu PGP S.A.

Polska Grupa Pocztowa podpisała umowę z InPostem i RUCH-em, dzięki czemu przesyłki będą nam przekazywane przez kurierów tych właśnie firm. Nie ma co liczyć na to, że wezwanie na rozprawę lub w celu uzupełnienia wniosku dostaniemy od listonosza.

– Tak jak dotychczas, przesyłki sądowe będą doręczane do rąk własnych. W przypadku przesyłki rejestrowanej deklarowany termin doręczenia wynosi D+3 (nadanie + 3 dni na doręczenie). W przypadku nieobecności adresata w chwili doręczenia, doręczyciel pozostawia awizo. Ponowna próba doręczenia przesyłki jest po 7 dniach, gdy adresat nie zgłosi się po odbiór osobiście we wskazanym na awizo punkcie odbioru – wyjaśnia Żebrowski.

Po przesyłkę nie będziemy już chodzić na pocztę. List z sądu będziemy mogli odebrać w punkcie In Post, specjalnym awizomacie lub w kiosku RUCH-u. Kto będzie odpowiadał za konsekwencje adresata w przypadku, gdy przesyłka do niego nie dotrze?

– Wszystko zależy od przyczyn ewentualnego niedoręczenia – mówi Żebrowski. – Każdą sprawę będziemy rozpatrywać indywidualnie. Naszym zadaniem jest dopilnowanie, aby wszyscy doręczyciele – zarówno PGP, jak i partnerów wybranych do współpracy przy realizacji tego kontraktu – stosowali się do obowiązujących wymogów. Obsługa sądów i prokuratur to dla nas wyjątkowo ważny kontrakt, dlatego dopełnimy wszelkich starań, aby ewentualne trudności jak najszybciej eliminować – dodaje.

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mimia
mimia
5 lat temu

Masakra totalna

mimia
mimia
5 lat temu

Masakra

MagdaMagda
MagdaMagda
6 lat temu

DNOOO!!!1

MagdaMagda
MagdaMagda
6 lat temu

to jakas Paranoja !!!! kto to widział!!!!Pani w okienku kiosku Ruchu bardzo kompetentna się poczuła i nie wydala listu mojej mamie (na tym samym adresie nazwisku) ponieważ upoważnienie ma byc podpisane przy niej !!!!!! przez mnie!!!!na jej oczach hehe!I chuj ze przebywam za granica 10000 km od miejsca zamieszkania

jerzy
jerzy
7 lat temu

Dziś dowiedziałem się w sądzie ze nie odebrałem 4 powiadomień
Problem w tym ze nie miałem żadnego awizo i wszystkie zostały odesłanie , a były to bardzo ważne dokumenty
,wielkie bagno i sku……stwo ręce opadają na ten system kto dopuścił do tego
tak działa IMPOS w Ursusie na Traktorzystów

Wściekła
Wściekła
7 lat temu

Totalne dno!!!!!!!!!!!!!!!

Wściekła
Wściekła
7 lat temu

Dziś dostałam to ‚cudowne’awizo z inpostu.Do tej pory przez 30 lat przesyłki odbierałam na poczcie 10 minut drogi od domu od godz.8 do 20.Teraz zostalam „uszczęśliwiona” inpostem,gdzie po list muszę jechać na drugi koniec dzielnicy w godz.10-18.Faktycznie super usługi!!!!!!!!!! Takiej paranoi nie spodziewałam sie od mojego Państwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!I jeszcze ten kiosk,gdzie jacyś obcy ludzie typu sprzedawca w obecnosci innych ludzi typu klienci sklepu sa obserwatorami!!!!Dno,dno i jeszcze raz dno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mati
mati
7 lat temu

Bardzo dobrze się stolo. Tak jak na zachodzie odbiór awizo w sklepach i kioskach do których każdy ma dostęp…. dosyć niepotrzebnych placówek pocztowych gdzie panie tylko kawę piją i łaskę robią, że do okienka podejdą.

gość
gość
7 lat temu

kto komu zrobił dobrze i za ile?

sprzeciw21
sprzeciw21
7 lat temu

Stowarzyszenie Interesu Społecznego „Wieczyste” apeluje do uczestników postępowań sądowych o składanie wniosków z żądaniem doręczenia pism przez Pocztę Polską, a w przypadku nieuwzględnienia wniosku, o skierowania zapytania w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego. Wzór wniosku na stronie http://serwis21.blogspot.com/2014/01/brak-zgody-na-doreczanie-pism-sadowych.html

Franciszek
Franciszek
7 lat temu

Teraz Pani z kiosku będzie wiedziała o sąsiadach czy klientach wszystko. Musi widzieć dowód, adres itp. Żeby kupić bilet czy gazetę trzeba będzie stać w kolejce, bo to będzie trwało. Żenada.

arek
arek
7 lat temu

I nastąpił totalny rozbiór Państwa Polskiego , tak jak chciał Stalin

janko
janko
7 lat temu

a ta polska grupa pocztowa to pewnie spółka jakiejś windykacji, no i listy z sądów z pozwami o zapłatę nie trafią do adresatów, sąd zaś uzna je za prawidłowo doręczone i droga do wniesienia sprzeciwu zamknięta…

LUDEK
LUDEK
7 lat temu

to już paranoja co się wyprawia