Lista śmierci już funkcjonuje

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wejdź na www.stronasmierci.pl i podziel się krzywdą, która Cię dotknęła po spotkaniu ze służbą zdrowia. Będziesz mógł liczyć na pomoc prawną.

Na stronę trafiło na razie (działa od 12 grudnia) cztery historie. 13-miesięcznego Bolka, u którego 7 lekarzy nie rozpoznało białaczki i odesłano go do domu. Chłopczyk zmarł. 29 letniej ciężarnej, której nie przyjęto w trzech kolejnych szpitalach, też zmarła. 7-miesięcznego Oskarka, odsyłanego dwa razy ze szpitala z biegunką bez podania kroplówki. Zmarł z odwodnienia. I wreszcie mężczyzny, którego chirurg dyżurny nie przyjął na oddział. Mało tego, kazał wywieść z budynku placówki. Z powodu ran w brzuchu mężczyzna zmarł przed szpitalem. Wygląda na to, że strona szybko będzie się rozrastać.

Stronę internetową “Lista śmierci” uruchomiła Solidarna Polska. – Szpitale to nie fabryka śrubek, szpitale mają leczyć. Polski pacjent nie może być odsyłany od Iwana do pogana, aby w końcu umrzeć na ulicy. (…) Dlatego to w dniu dzisiejszym rusza strona internetowa – lista śmierci polskiego systemu służby zdrowia – która będzie swoistym wyrzutem sumienia ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza – powiedziała Beata Kempa (SP) podczas jej inauguracji.

Nagłośnią i pomogą
Solidarna Polska zapowiedziała, ze będzie tę listę sukcesywnie przesyłała do ministra zdrowia, jednocześnie żądając – w drodze interpelacji – ustosunkowania się do każdego z przypadków. W jej ocenie, obecny system ochrony zdrowia w Polsce “tak naprawdę nie leczy”, lecz “zabija”. Partia deklaruje również pomoc prawną dla wszystkich, którzy o nią poproszą. Strona ma służyć także temu, aby ludzie mogli zgłaszać takie przypadki, a media je nagłaśniać.

Oprócz strony internetowej www.listasmierci.pl uruchomiony został także profil na Facebooku.

Anna Moraniec

do “Lista śmierci już funkcjonuje”

  1. asdf

    Na tej liście powinien znaleźć się szpital na monte karlo.

  2. leon

    Ja proponuję zrobić stronę na której będzie można wpisywać który lekarz/urzędnik wziął do łapy i ile, ewentualnie listę urzędów, szpitali i przychodni z cennikiem ile trzeba dać za pozytywne rozpatrzenie sprawy czy zabiegu we wcześniejszym terminie.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.