Lista śmierci już funkcjonuje

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wejdź na www.stronasmierci.pl i podziel się krzywdą, która Cię dotknęła po spotkaniu ze służbą zdrowia. Będziesz mógł liczyć na pomoc prawną.

Na stronę trafiło na razie (działa od 12 grudnia) cztery historie. 13-miesięcznego Bolka, u którego 7 lekarzy nie rozpoznało białaczki i odesłano go do domu. Chłopczyk zmarł. 29 letniej ciężarnej, której nie przyjęto w trzech kolejnych szpitalach, też zmarła. 7-miesięcznego Oskarka, odsyłanego dwa razy ze szpitala z biegunką bez podania kroplówki. Zmarł z odwodnienia. I wreszcie mężczyzny, którego chirurg dyżurny nie przyjął na oddział. Mało tego, kazał wywieść z budynku placówki. Z powodu ran w brzuchu mężczyzna zmarł przed szpitalem. Wygląda na to, że strona szybko będzie się rozrastać.

Stronę internetową “Lista śmierci” uruchomiła Solidarna Polska. – Szpitale to nie fabryka śrubek, szpitale mają leczyć. Polski pacjent nie może być odsyłany od Iwana do pogana, aby w końcu umrzeć na ulicy. (…) Dlatego to w dniu dzisiejszym rusza strona internetowa – lista śmierci polskiego systemu służby zdrowia – która będzie swoistym wyrzutem sumienia ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza – powiedziała Beata Kempa (SP) podczas jej inauguracji.

Nagłośnią i pomogą
Solidarna Polska zapowiedziała, ze będzie tę listę sukcesywnie przesyłała do ministra zdrowia, jednocześnie żądając – w drodze interpelacji – ustosunkowania się do każdego z przypadków. W jej ocenie, obecny system ochrony zdrowia w Polsce “tak naprawdę nie leczy”, lecz “zabija”. Partia deklaruje również pomoc prawną dla wszystkich, którzy o nią poproszą. Strona ma służyć także temu, aby ludzie mogli zgłaszać takie przypadki, a media je nagłaśniać.

Oprócz strony internetowej www.listasmierci.pl uruchomiony został także profil na Facebooku.

Anna Moraniec

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
asdfleon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
asdf
Gość
asdf

Na tej liście powinien znaleźć się szpital na monte karlo.

leon
Gość
leon

Ja proponuję zrobić stronę na której będzie można wpisywać który lekarz/urzędnik wziął do łapy i ile, ewentualnie listę urzędów, szpitali i przychodni z cennikiem ile trzeba dać za pozytywne rozpatrzenie sprawy czy zabiegu we wcześniejszym terminie.