Listonosza zatrudnię od zaraz

Do końca 2013 r. pracę może znaleźć ponad 3 tys. doręczycieli. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE, KRAJ. Minimum średnie wykształcenie, rzetelność, wysoka kultura osobista i brak karalności. Dobrze widziany własny samochód, który można wykorzystać do użytku służbowego.

Spełniając powyższe, niewygórowane wymogi, można dołączyć do grona poszukiwanych obecnie pracowników spółek pocztowych. Nabór trwa. Spółki pocztowe do 2013 r. chcą zatrudnić w całym kraju ponad 3 tys. doręczycieli. – W życiu nie pomyślałbym, że listonosz, to zawód z przyszłością – mówi pan Wojciech, który od pół roku bezskutecznie szuka pracy. Na nasze pytanie, czy będzie aplikował na doręczyciela listów i przesyłek odpowiada: – Trochę się trzeba namachać, ale to fajna praca.

A co z płacą? Niestety, choć o rekrutowaniu przyszłych pracowników przedstawiciele największych na rynku spółek pocztowych chcą mówić otwarcie, z tematem płacy idzie już ciężej. Nikt nie chce ujawnić konkretnych stawek, bo jak przekonują są one uzależnione od liczby rozniesionej poczty i przesyłek. Listonosze dostają zatem dwuskładnikowa pensję: stałą podstawę plus pieniądze za liczbę doręczonych listów.

ksz

do “Listonosza zatrudnię od zaraz”

 1. Zgrzyt

  Człowiek któremu otwieramy drzwi, powinien prezentować pewien poziom wykształcenia, osobistej kultury, i uczciwości. Nie wiem tylko, czy za minimalną płacę taki się znajdzie.

 2. lokator

  A moze trzeba skonczyc UNIWERSYTET aby zostac listonoszem ?
  Mercedes lub Jaguar mile widziany do uzytku w pracy na koszt listonosza !!

 3. damian

  czytaj wyzysk człowieka !!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.