Los Rzeszowa w rękach… Torunia

Janusz Ślączka na razie nie potwierdza informacji, jakoby w sezonie 2014 miał być trenerem rzeszowskiej drużyny. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest on najpoważniejszym kandydatem do objęcia tej funkcji. Fot. Wit Hadło
Janusz Ślączka na razie nie potwierdza informacji, jakoby w sezonie 2014 miał być trenerem rzeszowskiej drużyny. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest on najpoważniejszym kandydatem do objęcia tej funkcji. Fot. Wit Hadło

I LIGA. Niespełna miesiąc (do 15 grudnia) pozostał do skompletowania składów na sezon 2014.

Janusz Ślączka zakończył współpracę z Orłem Łódź, gdzie w ostatnim sezonie pełnił funkcję prezesa i trenera, co w praktyce oznacza, że w sezonie 2014 będzie on trener rzeszowskiego drużyny. Tymczasem jak bumerang wraca temat ewentualnych startów PGE Marmy w sezonie 2014 w Enea Ekstralidze.

Miejsce dla rzeszowskiej drużyny w Enea Ekstralidze mógłby zwolnić… Unibax Toruń, który może ogłosić upadłość. Wszystko przez kary nałożone przez Enea Ekstraligę po ucieczce z finałowego meczu w Zielonej Górze. Wprawdzie Trybunał PZMot. znacznie je złagodził, ale i tak Unibax musi zapłacić ponad milion zł, a do tego na jeden mecz sezonu 2014 wpuścić kibiców za 1 zł, a do sezonu przystąpi z minus 8 punktami na koncie. „Aniołom” grozi także proces sądowy o dodatkowe odszkodowanie, który już zapowiedział klub z Zielonej Góry. Jeszcze w tym tygodniu ma zebrać się rada nadzorcza toruńskiego klubu, która ma podjąć decyzje w sprawie dalszego funkcjonowania klubu. Decydujący głos i tak będzie należał do właściciela klubu i jednego z najbogatszych ludzi w Polsce, Romana Karkosika. Jest jednak mało prawdopodobne, aby klub z Torunia wycofał się z Enea Ekstraligi, biorąc pod uwagę, że w środę pozyskał Emila Sajfutdinowa.

Ślączka nie potwierdza
Janusz Ślączka na razie nie potwierdza informacji na temat swoje pracy w Rzeszowie. – W Łodzi pozamykałem swoje wszystkie sprawy, tak więc na pewno nie będę tam pracował w przyszłym roku. Czy moim nowym miejscem pracy będzie Rzeszów? Na razie nic w tej kwestii nie mogę powiedzieć. Proszę o telefon na początku grudnia – usłyszeliśmy w środę od Janusza Ślączki. – Od momentu, kiedy PGE Marma spadła do I ligi, to na 99,99 proc. można było powiedzieć, że pan Ślączka będzie trenerem w Rzeszowie – stwierdził z kolei dotychczasowy pracodawca Ślączki, Witold Skrzydlewski.

Skład w tajemnicy
Mówienie o składzie rzeszowskiej drużyny na sezon 2014 przypomina obecnie wróżenie z fusów. Na ogłoszenie w Internecie odpowiedziało blisko 20 zawodników, zainteresowanych jazdą w Rzeszowie. – Skład ogłosimy w ostatnich dniach okienka transferowego, czyli w okolicach 15 grudnia – mówi dotychczasowa prezes Speedway Stali Rzeszów, Marta Półtorak. W tym czasie powinniśmy także poznać jej następcę na stanowisku prezesa oraz oficjalnie nowego trenera.

Co do zawodników, to niewykluczone, że na dalsze starty w Rzeszowie zdecyduje się Grzegorz Walasek. Nie dalszej jeździe w stolicy Podkarpacia nie powiedział także Jurica Pavlic, Rafał Okoniewski i Łukasz Sówka. W kontekście startów w Rzeszowie wymieniani są także inni zawodnicy, na czele z Maciejem Kuciapą, Fredrikiem Lindgrenem, czy jednym z najskuteczniejszych zawodników I ligi w sezonie 2013, Peterem Kildemandem, który jednak ostro negocjuje z Włóknarzem Częstochowa. Niewykluczone, że rzeszowianie postawią na Kenni Larsena. Startami w rzeszowskim klubie zainteresowany jest także zawodnik Orła Łódź, Jakub Jamróg.

Broniący w sezonie 2013 barw PGE Marmy, Duńczyki Nicki Pedersen, wybrał ofertę Unii Leszno.

Start i Polonia na zakręcie
Tymczasem inni I-ligowcy ujawniają pierwsze nowe nazwiska żużlowców. Na rynku transferowym „szaleje” na razie Rybnik i Grudziądz. Beniaminek I ligi pozyskał już Dawida Stachyrę i Chrisa Harrisa. Zakupy poczynił także GKM Grudziądz, pozyskując Daniela Nermarka i Daniela Jeleniewskiego. Inni, jak chociażby spadkowicze z Enea Ekstraligi, Start Gniezno i Polonia Bydgoszcz mają inne problemy na głowie, jakim będzie uzyskanie licencji na sezon 2014. W Gnieźnie coraz głośniej mówi się o upadłości układowej klubu i licencji nadzorowanej. W Bydgoscy z kolei myślą o kredycie, dzięki któremu… ma zostać spłacony dotychczasowy kredyt.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
blondynka
blondynka
7 lat temu

Od godz. 10.15, 21.11.2013. Zacięło się, czy co ?

gosc
gosc
7 lat temu

Żyżel w Rzeszowie powinien być zlikwidowany