Lotnisko ma być odlotowe

Jak się przekonaliśmy na własne oczy, prace na krośnieńskim lotnisku idą pełną parą. Fot. Wioletta Zuzak
Jak się przekonaliśmy na własne oczy, prace na krośnieńskim lotnisku idą pełną parą. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Trwa modernizacja i rozbudowa krośnieńskiego lotniska.

Sprawdziliśmy, czy są prowadzone prace dotyczące modernizacji i rozbudowy lotniska w Krośnie. Jak się okazuje, roboty na lotnisku idą pełną parą. – Aktualnie wykonawca prowadzi roboty związane z przebudową wieży kontroli lotów, kanalizację deszczową, ogrodzenie terenu lotniska. Następnie będzie wykonywał zjazd z ul. Zręcińskiej i przebudowę gazociągu – informuje Super Nowości Joanna Sowa, rzeczniczka krośnieńskiego magistratu.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Utworzenie Ponadregionalnego Centrum Szkolenia Lotniczego w oparciu o zmodernizowaną infrastrukturę lotniska w Krośnie – I etap”. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych Spółka Akcyjna z siedzibą w Krośnie.

Jak wyjaśnia nasza rozmówczyni, umowny termin zakończenia robót to: 31.12.2013 r. Natomiast koszt inwestycji to: 8 063 269,94 zł.

Przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na II etap
Kiedy ruszą prace w ramach drugiego etapu? Jakie zadania zaplanowano w ramach tego etapu? Ile będą  kosztować i skąd kasa na ten cel?

– W chwili obecnej przygotowywana jest dokumentacja przetargowa na II etap realizacji, w ramach którego wykonany będzie m. im.: pas startowy, droga kołowania, droga patrolowa, uzbrojenie terenu wraz z aktualizacją kosztorysu inwestorskiego. Z tego względu nie jest jeszcze znana dokładna wartość robót II etapu ani termin ich realizacji – mówi Joanna Sowa.

Co z lotniskową stacją paliw?
Jak informuje rzeczniczka, obecnie trwa procedura uzyskania dokumentacji niezbędnej do remontu lotniskowej stacji paliw.

– Według założeń, na stacji mają być dostępne paliwa: benzyna lotnicza oraz paliwo do samolotów ultralekkich, obydwa w wersji obciążonej akcyzą oraz bezakcyzowej. Dokumentacja niezbędna powinna być opracowana do końca br. Wiosną, wraz z rozpoczęciem nowego sezonu lotniczego, stacja powinna być wyremontowana – dodaje.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments