Lube Banca jednak lepsza

W pierwszym meczu 1/12 finału Ligi Mistrzów Asseco Resovia przegrała z Lube Banca Macerata 0-3. Rzeszowianie mają czego żałować, bo okazja na ogranie mistrzów Włoch była spora, ale ją nie wykorzystali.

Przez pierwsze dwa sety niemal cały czas stroną dyktująca warunki był zespól trenera Andrzeja Kowala. Inauguracyjną partię gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia prowadząc 4:0. 3-4 punktowa przewaga utrzymywała się przez długi czas. Na II przerwę techniczną resoviacy zeszli prowadząc 16:13 i nagle coś zacięło się w ich grze. Nie kończyli nawet ataków na pojedynczym bloku. W emocjonującej końcówce górą byli już rywale. Przez całą partię mimo niekorzystnego obrotu sprawy siatkarze z Maceraty zachowywali duży spokój i zimną głowę.

Podobny scenariusz jak wcześniejsza partia miał set numer dwa. W nim od samego początku przeważali rzeszowianie, ale znów nie potrafili w kluczowym momencie zadać decydującego ciosu (m.in. piłka setowa). Za dużo było w szeregach mistrzów Polski nieporozumień, mało boiskowego cwaniactwa.
W trzecim secie z resoviakow sukcesywnie schodziło już powietrze. Włosi grali z jeszcze większym spokojem i uśmiecham na twarzy. W ekipie gospodarzy z sił opadł nawet Jochen Schops, który po dwóch setach był głównym motorem napędowym mając ponad 50 procentową skuteczność, a zakończył na 38 proc. Włosi, choć nie był to jakiś wybitny mecz w zagrywce (0 asów) wyraźnie przewyższali polski zespół w bloku (13 pkt. przy 7 pk. rywali).