Ludzie wyrzucają makulaturę do śmieci

Na brak odpowiedniej ilości miejsc składowania makulatury narzeka także Józef Rybicki, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Kolbuszowej i ma propozycję. – Jeśli ZUK nie ma na to pieniędzy, to może znalazłby je na zamocowanie na terenie miasta przenośnych, o wiele tańszych pojemników na papier – radzi. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Ekologia ekologią, a życie życiem.

Na kolbuszowskich osiedlach brakuje pojemników na makulaturę. Uwagę na to zwraca m.in. Jan Warzocha, przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 3. – Problem ten występuje m.in. przy skrzyżowaniu ul. Tyszkiewiczów i Ruczki. Mieszkańcy zmuszeni są wrzucać makulaturę do kontenera i potem wywozi się ją na wysypisko – alarmuje.

Andrzej Andryś, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych w Kolbuszowej wyjaśnia, że pojemniki na makulaturę są rozstawione w miejscach, gdzie są one najbardziej potrzebne.

– Kwestia dojścia do nich – zaznacza Andryś. – Potrzeby w tym zakresie nadal są, ale  więcej tych pojemników nie posiadamy. Niemniej jednak, papier można składować w workach koło kontenerów. My je zbierzemy. A jeśli ktoś ma nadmiar gazet to nie ma problemu, żeby mógł je przywieźć na naszą bazę. Nic za to nie zapłaci. Mamy do tego specjalne kontenery. Zapraszamy na ul. Piłsudskiego 111a, od poniedziałku do piątku.

Burmistrz Jan Zuba przyznaje, że lokatorzy bloków są w o wiele gorszej sytuacji, niż mieszkańcy budynków jednorodzinnych, którzy dostają specjalne worki na surowce wtórne. – Na osiedlach jest niewystarczająca tego typu infrastruktura – twierdzi burmistrz Zuba. – Dlatego będziemy szukać możliwości, żeby dokupić pojemników na papier, bo on nie może trafiać z innymi odpadami na wysypisko śmieci – zaznacza.

Paweł Galek   

do “Ludzie wyrzucają makulaturę do śmieci”

  1. ROMAN

    no właśnie ONI tacy są – wiedzą o problenie – nic nie robią siedzą na taboretach – kasę biorą – i co – a to że temat jest do załatwienia w ciągu 24 godzin i nie powinien istnieć – ONO ma kiepski łeb i nie wie jak to rozwiązać – po prostu paranoja – ciekawe czy ONO gęsi by umiało pilnować – jak by lisek podprowadził kilka to też by zwaliło winę że lisek spryciula i nic się nie da zrobić.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.