Luksusowa rehabilitacja dla 200 dzieci. ZDJĘCIA

Fot. Autor

RZESZÓW. Mamy ośrodek rehabilitacyjny, którego zazdroszczą nam w innych województwach.

ZOBACZ ZDJĘCIA!

Funkcjonująca od lutego placówka, która wypełniła “białą plamę” na mapie podkarpackiej rehabilitacji została w sobotę uroczyście otwarta. Jest ogromnym wsparciem dla rodziców, którzy wcześniej musieli szukać pomocy poza regionem. Zajmuje ponad 13 tys. m2, jest luksusowo i profesjonalnie wyposażona.

Codziennie możne się w niej rehabilitować 200 dzieci. Na pomoc w niej mogą liczyć maluchy z chorobami nowotworowymi, po wypadkach, z porażeniem mózgowym, ze schorzeniami kardiologicznymi i neurologicznymi, po oparzeniach, a nawet będące w śpiączce.

Koszt budowy wyniósł ponad 60 milionów złotych, w połowie pieniądze pochodziły z Unii Europejskiej. Ośrodek zatrudnia najlepszych specjalistów, także spoza regionu. Dysponuje 180 miejscami na oddziałach dziennych i stacjonarnych. Kierownikiem Ośrodka został dr Grzegorz Przysada, który podkreśla, że celem i sensem istnienia tej placówki jest poprawa jakości życia małych pacjentów. Istotna dla niego jest również pomoc rodzicom, którzy są najlepszymi rehabilitantami, bo dzieci niepełnosprawne często wymagają opieki przez całe życie. Dzięki współpracy z pedagogami ze szpitala Wojewódzkiego nr 2, którzy uczestniczą w procesie rehabilitacji, obowiązek szkolny staje się dla dzieci przyjemnością i odskocznią od codziennych ćwiczeń.

Rehabilitacja kompleksowa

W ośrodku znajduje się oddział szpitalny dla dzieci od 0 (sale dla matki z dzieckiem), do 18 lat oraz dla dorosłych po zabiegach kardiochirurgicznych, przychodnie oraz dzienne oddziały rehabilitacyjne. Jest basen, w którym mogą ćwiczyć nawet głęboko upośledzone dzieci, bowiem wyposażony jest w podnośniki z nosidełkami i tor do nauki chodzenia w wodzie (bez przeciążeń stawów). Hydroterapia z wannami do masaży, fizjoterapia obejmująca: laser, jonoforezę, interdynamik, diadynamik, inhalacje, światłolecznictwo, ultradźwięki, magnetronik i terapuls, kinezyterapia z salami do ćwiczeń grupowych i indywidualnych, krioterapia z komorą wstępną (- 600C) oraz zasadniczą (-1200C) dla 4 osób równocześnie, warsztaty terapii zajęciowej.

Anna Moraniec

 

do “Luksusowa rehabilitacja dla 200 dzieci. ZDJĘCIA”

  1. ROGOL

    Dzieci maja a co ze starszymi osobami?Czyzby lage kladli na starych?
    W Krosnie By sie cos takiego przydalo.
    Moj brat porezebuje takiej rechabilitacji ale nie moze do przychodni dojechac.Potrzebuje rehabilitacji w domu.Nawet prywatnie nie moge znalesc zaangarzowanego fachowca.

  2. A to ciekawe...

    I trzeba kupić gazetę , by się dowiedzieć o adres… :-(

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.