Luksusowe szalety za 630 tys. zł

Powierzchnia użytkowa budynku toalet ma ok. 110 mkw. W środku znajdują się dwa prysznice, sześć toalet i pokój dla matki z dzieckiem. Fot. Wit Hadło
Powierzchnia użytkowa budynku toalet ma ok. 110 mkw. W środku znajdują się dwa prysznice, sześć toalet i pokój dla matki z dzieckiem. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Szalety wybudowano za budynkiem Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Hetmańskiej na popularnych bulwarach.

Budowa szaletów na bulwarach to jedna z bardziej pechowych inwestycji w Rzeszowie ostatnich lat. Po wielu przetargach i kłopotach w końcu ruszyła. Szalety są już gotowe i czekają na pozwolenie na ich użytkowanie.

Po wielu przetargach i kłopotach w październiku ubiegłego roku w końcu udało się ruszyć z budową. Szalety miały być gotowe na wiosnę 2015 roku, jednak ratusz zerwał umowę z wybraną firmą. Okazało się, że nie chciała ona przedstawić urzędnikom harmonogramu prac. Ostatecznie obiekt wybudowała firma z Jarosławia.

– Szalety są już gotowe. Teraz czekamy na pozwolenie na ich użytkowanie – informuje Katarzyna Pawlak z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Szalety wybudowano za budynkiem Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Hetmańskiej. Wewnątrz nich znajdują się dwa prysznice, po jednym dla mężczyzn i kobiet, sześć toalet, a także pokój dla matki z dzieckiem.

Korzystanie z toalet będzie płatne
– Złotówkę trzeba będzie zapłacić za skorzystanie z kabiny WC, tyle samo z pisuaru. Opłata za skorzystanie z prysznicu wyniesie 2 zł – słyszymy w ratuszu. Bezpłatnie będzie można korzystać z pokoju przeznaczonego dla karmiących mam. Będą mogły w nim również przewinąć swoje dziecko.

Ustalono także godziny otwarcia szaletów na bulwarach. W terminie od 1 kwietnia do 30 września od poniedziałku do piątku toalety będą czynne w godz. od 10 do 19. Natomiast w soboty i niedziele w godz. od 10 do 21. Od 1 października do 31 marca od poniedziałku do piątku w godz. Od 10 do 18, a w weekendy od 10 do 20.

Całość inwestycji pochłonęła 630 tys. zł. Zadaniem nowych szaletów będzie zastąpienie dotychczasowych toi-toi.

af

szlety -prysznic szalety - pisuary

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
antagonRzeszowiakROMANrzeszow miasto imitacjiJan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antagon
Gość
antagon

Tego typu szalety są praktycznie na każdym MOP przy A4. O co tyle szumu ?
Dobrze, że wybudowali. Przydałoby się jeszcze w okolicach Lisiej Góry i Żwirowni.

ROMAN
Gość
ROMAN

Jak to tyle kosztowało to nasuwa się pyranie ;
czy sedesy w obcji ; zimowej będą miały podgrzewaną deskę no bo jak nie to to jest przekręt za tyle kasy i takie niedopatrzenie – to do przeróbki w ramach kontraktu

Ps. Chyba że deska będzie w zimie podgrzewana ale w artykule o tym
ani mru- mru

rzeszow miasto imitacji
Gość
rzeszow miasto imitacji

nie wiem za co tyle wydano na ten sracz.Szału nie ma ,pisuary standartowe bez towarzyszacej ,kojącej muzyki,podobnie najtansze płytki ceramiczne,zaslona z ceraty.Zaprezentowany na fotce grzejnik mozna kupić już od 120PLN w kazdym składzie budowlanym,baterię do natrysku kupimy odpowiednio za 80 PLN.Przypuszczam ,że CBA mialoby sporo roboty w przeswietleniu tej priorytetowej inwestycji miejskiej.
Stary ormowiec doniósł mi,że miastu przybędą dwa słupy ogłoszeniowe po 150tysiaków za sztukę

antyPISIOR
Gość
antyPISIOR

TRZEBA BĘDZIE SPECJALNE KLAPKI KUPIĆ,ŻEBY PO TYCH Pisuarach CHADZAĆ???MASAKRA JAKAŚ,!!JAKBY TO ZROBIŁ PRYWATNY CZŁOWIEK,TO BY WŁADZA OGŁOSIŁA MEGA AFERĘ!!!

Antykomuch
Gość
Antykomuch

Najwyższy czas przewietrzyć ratusz,zagościła tam stęchlizna jeszcze z okresu PRLu,a pomysły z filmów Barei.

Jan
Gość
Jan

Mózg pustaku sobie wywietrz , jak ci się coś nie podoba to wypie.. z Rzeszowa o ile wogóle jesteś jego mieszkańcem.

Rzeszowiak
Gość
Rzeszowiak

Nie, Jasiu. To ty wyp… z mojego Rzeszowa. Obrażać to sobie możesz swoich kumpli z lasu, bo wygląda na to, że z drzewa jeszcze nie zszedłeś.

pisiuardessa
Gość
pisiuardessa

Bedzie jak w palacu u sultana Brunei.
Zlote krany, krysztalowe sracze. Hurysy do podmywania dup itd itd
Albowiem wejście do szaletu jest ostatecznym celem, którego powinny pragnąć wierzące kobiety i mężczyźni. Kiedy kto wejdzie do szaletu, otrzyma wszelkie przyjemności i rozkosze, jakich żadne oko nie widziało, żadne ucho nie słyszało i jakich żaden ludzki umysł nie jest w stanie sobie wyobrazić. Będzie miał wszystko czegokolwiek zechce i to w najpiękniejszej i najlepszej formie. Otrzyma wszystko o co poprosi i czego zechce. Nie będzie tam niczego co by go zasmuciło lub zakłóciło mu radość, ponieważ będzie pod opieką Najbardziej Litościwego Kałboja czy Pisiuardessy.