Luksusowy skład Intercity ruszy już wkrótce (ZDJĘCIA)

Fot. Ewa Faber
Fot. Ewa Faber

PRZEMYŚL. Klimatyzacja, wygodne fotele, wagon przystosowany dla potrzeb niepełnosprawnych, wagon sypialny, miejsca do przewozu rowerów i nart, a także wagon barowy i toalety, do których aż przyjemnie wejść – to nowy standard oferowany przez spółkę PKP Intercity.

W sobotę (26.10.) na dworcu głównym w Przemyślu zaprezentowano 4 z 218 wagonów, jakie spółka PKP Intercity wprowadzi w najbliższym czasie dla relacji Przemyśl – Szczecin. Wagony te dostosowane są do poruszania się z prędkością 160 km/h, co po zakończeniu modernizacji torowisk spowoduje, że trasę tę będzie można przejechać o 4 godziny szybciej niż obecnie.

Potężna inwestycja współfinansowana z unijnych pieniędzy ma na celu, jak podkreśla prezes spółki, Janusz Malinowski (49  l.), jedno: – Chcemy, by naszym pasażerom podróżowało się wygodnie, przyjemnie i komfortowo. Oczywiście, także bezpiecznie.

[print_gllr id=98136]

emka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qman
qman
7 lat temu

Wagony są niezłe, na miarę naszych możliwości. Dobrze że zmodernizowali „nasze” :)
Jedyny minus to lokomotywa elektryczna, wygląda na to że zmodernizowali tylko kabinę i pomalowali farbą a można by było pomyśleć w tym przypadku nad jakąś nowszą (aerodynamiczną), do tych zawrotnych prędkości.

A i do czego ta kierownica?!

bepe_idiotes
bepe_idiotes
7 lat temu

który klecha swięcił i błogosławił??????????????

gość
gość
7 lat temu

Daje im 6 miesięcy i jakaś banda oszołomów zdemoluje to jak każdy inny skład jakie jeżdżą po PL

blokers
blokers
7 lat temu

ile zapłaci emeryt za przejazd tym „cudem” do krakowa?

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

no tak -to faktycznie 21 wiek – standard światowy – ciekawe kiedy w innych dziedzinach życia dołączymy do czołówki bo gonimy / gonimy / gonimy – a oni uciekają i cały czas dzieli nas z 50 lat – nie ?