Macheta: – Daliście więcej parafiom niż szpitalowi

- Mam prawo pytać o wartość dotacji starostwa dla parafii, bo to są pieniądze publiczne – twierdzi radny powiatowy, Waldemar Macheta. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. W tym roku starostwo przekazało 173 tys. zł na renowację kościołów.

Sto siedemdziesiąt trzy tysiące złotych przeznaczyło w tym roku starostwo dla parafii z terenu powiatu kolbuszowskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane. – To o dwadzieścia trzy tysiące złotych więcej niż wynosi wartość dotacji dla szpitala – ironicznie komentował radny powiatowy, Waldemar Macheta.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu podjęto decyzję o udzieleniu 30 tys. zł dla rzymsko-katolickiej parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Raniżowie na wykonanie renowacji ścian wewnętrznych tamtejszego zabytkowego kościoła.

Mam prawo pytać, to są publiczne pieniądze
Nie była to pierwsza dotacja dla parafii w tym roku. Zaniepokoiło to radnego Waldemara Machetę. – Jaka jest ogólna suma przekazanych pieniędzy parafiom? Ile wynosi dotacja dla szpitala lub innych stowarzyszeń, np. działających na rzecz niepełnosprawnych? Ja mam prawo pytać, bo to są pieniądze publiczne – asekurował się Macheta.

W odpowiedzi Stanisław Stec, sekretarz starostwa, szczegółowo przedstawił wykaz powiatowych dotacji (od 2008 roku) dla parafii na prace konserwatorskie.

Z jego informacji wynika, że w ub. r. udzielono wsparcia na łączną kwotę 87,5 tys. zł. W b.r. starostwo przekazało sześć dotacji dla parafii w: Cmolasie – 10 tys. zł, gminie Majdan Królewski – 50 tys. zł, Dzikowcu – 15 tys. zł, Trzęsówce – 15 tys. zł, Kolbuszowej – 30 tys. zł., Porębach Dymarskich – 23 tys. zł i Raniżowie – 30 tys. zł. W sumie jest to 173 tys. zł. – Czyli o 23 tys. zł więcej niż wynosi dotacja dla szpitala – ironicznie komentował Macheta.

Paweł Galek

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
enK.Bimbałapodatnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
en
Gość
en

Ale parafii było sześć, a szpital – jeden
;)

K.Bimbała
Gość
K.Bimbała

Jakby Macheta ironicznie porównał do wynagrodzenia kwartalnego Aleksandra Grada – wyszłoby mu to samo??
Jakby Macheta porównał to do bezprzetargowego wydatku na modernizację strony internetowej SN , było by co na najmniej na dotacje na trzy szpitale??
I na koniec gdyby babka miała wąsy …???

podatnik
Gość
podatnik

Stolki radnym rozdziela parafia to i nie dziwota ze tak sie staraja aby POZOSTAC NA STOLKACH !