Maczetą grozili gospodarzom, u których mieszkali!

Fot. KWP Rzeszów

WOŁKOWYJA. Młodzi turyści z Nowego Sącza pobili gospodarzy w Wołkowyi w Bieszczadach. Grozili im maczetą.

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie turystów, którzy zaatakowali gospodarzy, u których mieszkali w Bieszczadach. Nie spodobało się im, że gospodarze upominali ich za nocne hałasy.

W czwartkowe popołudnie grupa dwunastu mieszkańców Nowego Sącza wynajęła pokoje (cztery kobiety i ośmiu mężczyzn w wieku od 21 do 28 lat). W piątkową noc gospodyni kilkakrotnie musiała upominać młodych turystów, którzy hałasami zakłócali spokój pozostałym gościom , wśród których przebywały też małe dzieci. Około północy, po kolejnej interwencji, gospodyni została zaatakowana przez swoich gości-  zaczęli ją wulgarnie wyzywać, a później wypędzać z pokoju. Następnie zaczęli szarpać oraz okładać pięściami syna gospodyni, który ruszył matce z pomocą. Grozili również gospodarzom pozbawieniem życia. Jeden z napastników wymachiwał przy tym maczetą. Gospodarze uciekli i zamknęli się w jednym z pokoi skąd wezwali na pomoc policję.

Turyści po przybyciu policyjnego patrolu opuścili gospodarstwo i zobowiązali się do pokrycia wyrządzonych szkód. Zabezpieczono maczetę, którą grozili gospodarzom. W sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie.

pad, KWP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.