Magda Gessler przeciwna zmianom

PRZEMYŚL. Petycja w sprawie modernizacji przemyskiego rynku

W poniedziałek ponownie do Przemyśla przyjedzie Magda Gessler, restauratorka, współtwórczyni i właścicielka sieci restauracji. Tym razem nie będzie „kuchennych rewolucji”, a podpisanie internetowej petycji w sprawie przemyskiego Rynku.

– W 2009 roku, na wniosek Towarzystwa Ulepszania Miasta, odbyło się gminne referendum w sprawie modernizacji Rynku. Mimo, że referendum nie było prawomocne z powodu frekwencji, władze miasta wielokrotnie zobowiązywały się do uwzględnienia jego wyników. Pomimo obietnic, końcem ubiegłego roku, złożono oprotestowany projekt remontu we wniosku o dofinansowanie unijne – mówi prezes TUM, Lilia Kalinowska.

– Petycja ma być kolejnym znakiem od mieszkańców miasta, że projekt pana Jacka Mermona nie zdobył ich akceptacji – dodaje Kalinowska.

TUM nie podoba się m.in. pomysł zmiany jego pochyłości, wymiany nawierzchni i budowy nowoczesnych pawilonów. Członkowie TUM twierdzą, że jeśli przedsięwzięcia te zostaną zrealizowane – centralna część miasta – straci swój niepowtarzalny charakter i urok. Apel poparło dotychczas ponad 540 osób.

Do oficjalnego podpisania petycji przez Magdę Gessler dojdzie w kawiarni „Libera”.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments