Magia muzyki Pink Floydów oczarowała rzeszowską publiczność

Naprawdę dobra muzyka jest ponadczasowa, zawsze młoda i zawsze zachwyca. Tę starą prawdę potwierdził sobotni występ The Australian Pink Floyd Show w rzeszowskiej hali na Podpromiu. Najpiękniejsze utwory Pink Floydów śpiewali wraz z Australijczykami zarówno ci, którzy znają tę muzykę ze swoich młodzieńczych lat, jak i ci, których nie było na świecie, gdy powstawały płyty “Wish You Were Here”, “The Animals” i “The Wall”.

“Shine On You Crazy Diamond” – od tej ballady z płyty “Wish You Were Here” zaczęli swój rzeszowski występ muzycy The Australian Pink Floyd Show. Utwór, który 35 lat temu królował na europejskich listach przebojów, od pierwszych akordów rozgrzał publiczność w hali na Podpromiu i wprowadził ją w magiczny klimat muzyki Pink Floyd. Bo to właśnie muzyka tej legendarnej grupy jest magnesem, który przyciąga tłumy na koncerty TAPFS.

Australijska formacja jest jedynym tribute bandem w historii rocka, który cieszy się uznaniem nie mniejszym niż oryginalny zespół. W czym tkwi tajemnica tej popularności? TAPFS nie kopiują muzyki swych idoli. Tworzą swój własny show. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie są Floydami i do tego, co robią, podchodzą z dystansem i sporą dozą humoru.

Na przykład słynne maszerujące młotki z klipu do “Another Brick In The Wall” mają głowy kangurów, a pryzmat z okładki “Dark Side Of The Moon” kształtem przypomina Australię. Tak, jak na koncertach Pink Floydów, wiernie odtwarzaną muzykę dopełniają efekty świetlne i laserowe, a trójwymiarowe projekcje potęgują wrażenia widzów. Kwadrofoniczny dźwięk otacza słuchaczy i zachwyca najwybredniejszych nawet koneserów muzyki.

Pod wrażeniem tej muzyki uczestnicy sobotniego koncertu pozostaną jeszcze długo. Jeżeli po sobotnim koncercie ktoś jednak odczuwa niedosyt, to pozostaje mu wybrać się na wycieczkę do Łodzi, gdzie w już w kwietniu wystąpi Roger Waters i zagra utwory z płyty “The Wall”.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments