Magiczne Mistrzostwa w Tańcu Towarzyskim w Łańcucie

Kategoria 14 - 15 lat, tańce latynoamerykańskie. Fot. Paweł Bialic
Kategoria 14 – 15 lat, tańce latynoamerykańskie. Fot. Paweł Bialic

ŁAŃCUT. Licznie zgromadzona widownia z zachwytem i wzruszeniem oklaskiwała poczynania młodych tancerzy.

Niezwykłe emocje towarzyszyły w minioną sobotę 104 parom tanecznym z Podkarpacia, które przyjechały do Łańcuta na Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w Tańcu Towarzyskim i zaprezentowały się w różnych kategoriach wiekowych i stylach tanecznych. Licznie zgromadzona widownia z zachwytem i wzruszeniem oklaskiwała poczynania młodych tancerzy, nagradzając ich występy gromkimi brawami. Imprezę, która współfinansowana była z budżetu województwa podkarpackiego, zorganizował Klub Tańca Towarzyskiego Dżet Rzeszów – Boguchwała.

– Przygotowań do zorganizowania tego wielkiego tanecznego święta było naprawdę wiele, jednakże 20-letnie doświadczenie Klubu Dżet wystarczyło, by zorganizować imprezę na takim poziomie, by zarówno tancerze, jak i przybyła publiczność byli zadowoleni, doskonale się bawili i przeżywali wspólnie niezwykłe emocje – mówi Maria Dudek, prezes Klubu Dżet z Boguchwały – Gościliśmy pary na naprawdę bardzo wysokim poziomie, publiczność reagowała na ich występy bardzo żywo. Mistrzostwa to nie tylko rywalizacja, ale również wyjątkowe widowisko. Piękna muzyka, stroje i makijaże sprawiają, że występy ogląda się jak niezwykły spektakl. Mam nadzieję, że wiele osób zaraziło się dziś pasją tańca, bo tańczyć tak naprawdę może każdy, bez względu na wiek. A podkreślam, że naprawdę warto – dodaje.

Emocji nie kryli również sami tancerze. – Wielkie brawa dla organizatorów za bardzo dobrze przygotowany turniej. Wrażenia ogromne, emocje wspaniałe – mówili podczas mistrzostw Julia i Wojciech, para ze Stalowej Woli, która zaprezentowała się w kategorii powyżej 15 lat. Zadowolenia z imprezy nie krył również Jerzy Hałka, dyrektor MOSIR Łańcut. – Turniej organizowany jest u nas od wielu lat i co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Cieszę się, że nie tylko mieszkańcy Łańcuta, ale i całego Podkarpacia mają okazję uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu właśnie u nas.

Informacje o wynikach Mistrzostw znajdą Państwo na stronie: www.taniec.pl

Katarzyna Szczyrek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments