Mają bzika na punkcie gotowania i chcą nim zarazić innych

Na „Noc Kobiet” przybyło kilkadziesiąt kobiet, które na własnym podniebieniu mogły się przekonać, jak doskonałe potrawy można przygotować nie tylko zdrowo, ale i szybko. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Miłośniczki dobrej kuchni założyły stowarzyszenie i chcą promować kulinarne dziedzictwo powiatu tarnobrzeskiego.

Na punkcie gotowania oszalały nie tylko gwiazdy i producenci telewizyjni, którzy prześcigają się w tworzeniu programów o gotowaniu. Smaczne, zdrowe i łatwe gotowanie to sztuka, którą chciałoby posiąść wielu. W Tarnobrzegu miłośniczki gotowania skrzyknęły się i zorganizowały „Noc Kobiet” z kulinarnymi atrakcjami w roli głównej.

To była prawdziwie szalona noc. Ponad pięćdziesiąt kobiet i czterech mężczyzn. Jeden gotował, drugi serwował wino, trzeci przygotowywał egzotyczne drinki, a ostatni tańczył argentyńskie tango. W miniony piątek w Tarnobrzegu swoją działalność zainaugurowało najmłodsze w mieście stowarzyszenie „Dolina Wisły”. Kobiety, które je założyły, chcą promować kulinarne dziedzictwo regionu tarnobrzeskiego.

– Pierwsza odsłona naszej działalności to uruchomienie strony dolinasmaku.eu. Będzie można na niej znaleźć kalendarz kulinarnych imprez w regionie, relacje z tych wydarzeń, a także spis sprawdzonych przepisów, które w książkach kucharskich podkarpackich gospodyń znajdują się od lat, a może nawet od pokoleń – wyjaśnia Monika Zając (34 l.), prezes stowarzyszenia „Dolina Wisły”.

W miniony piątek, w Dzień Kobiet, panie zaprezentowały swoje stowarzyszenie podczas „Nocy Kobiet”. Było gotowanie na żywo, degustacja potraw, prezentacja i degustacja win, a także pokaz tanga argentyńskiego oraz gra w „ruletkę zapachów”. Panie miały za zadanie rozpoznać nienazwane zapachy i postawić na nie żetony takie jak w prawdziwym kasynie.

– Mamy wiele pomysłów na to, jak wypromować nasz region pod względem kulinarnym i liczymy, że doskonałą kuchnią, którą będziemy prezentować podczas planowanych jeszcze w tym roku imprez kulturalnych, przyciągniemy do naszego regionu wielu smakoszy – dodaje Monika Zając.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o