Mają dość ciężarówek pod oknami

Samochody jadące drogą krajowo-osiedlową nie mają żadnych ograniczeń tonażowych. Teraz najwięcej jest tych, z kruszywem na budowę autostrady.

NISKO. Nie można otworzyć okna bo huk. Nie można wypuścić dziecka przed blok, bo strach.

Radni miejscy na razie apelują do Generalnej Dyrekcji DKiA o wrócenie do planów budowy obwodnicy. Burmistrz grozi, że niżanie zablokują główne ulice miasta. Najbardziej zdesperowani są mieszkańcy Os. Tysiąclecia, którym TIR-y zamieniły życie w koszmar. Teraz ruszają zajęcia w szkołach, a obok największej szkoły w Nisku, codziennie przejeżdżają tysiące samochodów; głównie ciężarowych.

Nisko jest komunikacyjnym wąskim gardłem na drodze krajowej 77. Samochody mknęły ul. Sandomierską, przez sam środek miasta. Sandomierska zaczęła się zawalać i ruch skierowano przez Os. Tysiąclecia, pod samymi balkonami mieszkań największego blokowiska w mieście.

Radni nie wierzą w rządowe obietnice

Kilka lat temu Nisko zawarło porozumienie z sąsiednią Stalową Wolą. Efektem porozumienia miała być budowa wspólnej obwodnicy obu miast. Idea opasania dwu miast jedną drogą spodobała się „na górze” i do porozumienia ochoczo przystała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Łaska Generalnej jednak na pstrym koniu jeździ, bo gdy tylko premier zaczął mówić o oszczędnościach, GDDKiA wymazała stalowowolsko-niżańską obwodnicę z planów. Prezydent Stalowej Woli chciał od razu podać GDDKiA do sądu, ale sąsiad próbował jeszcze po prośbie. Prośby nic nie dały, zaczęły się groźby.

Napisali list do Grabarczyka

Grożą na razie radni w liście do ministra Cezarego Grabarczyka. Grożą, że ludzka cierpliwość jest na wyczerpaniu i nie daj Boże, żeby na osiedlowej drodze, która w Nisku jest drogą krajową (!), doszło do jakiegoś nieszczęścia. Radni nie dają wiary zapewnieniom rządu, że temat obwodnicy powróci w planach na lata 2014-2020. – Nowa perspektywa finansowa stawia projekt obwodnicy Niska pod jeszcze większym znakiem zapytania, niż obecna – piszą do Ministra Infrastruktury.

Jerzy Mielniczuk

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.