Majenie w Skansenie

Fot. Archiwum

KOLBUSZOWA. Majenie w Skansenie, czyli pierwsze w tym roku warsztatowe spotkanie na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła odbędzie się 15 maja w Skansenie w Kolbuszowej. Impreza rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do 17.

Tematem przewodnim będą kwiaty, które uczestnicy warsztatów będą tworzyć z bibuły, pod okiem doświadczonych bibułkarek z Przychojca i Miłocina. Następnie kwiaty zostaną posadzone na „łące” i przyozdobią przydrożne kapliczki, a wszystko to przy zaangażowaniem zwiedzających. Dla najmłodszych przygotowano kwiatowe gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne.

Nie zabraknie regionalnych przysmaków, będzie też można kupić kwiatową pamiątkę na mini-kiermaszu. W programie całodzienne warsztaty bibułkowe, tworzenie bibułkowej łąki, malowanie na polanie, majenie kapliczek, gry i zabawy  oraz przysmaki regionalne, mini-kiermasz kwiatowy i inne niespodzianki.

Szlak Tradycyjnego Rzemiosła tworzy ponad 200 rzemieślników i artystów ludowych Małopolski i Podkarpacia. Korzystając z informacji zamieszczonych na portalu internetowym Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła można skontaktować się z twórcami i umówić na spotkanie w ich pracowniach, aby obejrzeć ich wyroby lub wziąć udział w warsztatach.
ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments