Mała sypialnia – idealna organizacja i przechowywanie w sypialni

Sypialnia, jak każde inne pomieszczenie w domu potrzebuje sporo miejsca służącego do przechowywania i dobrej organizacji. Co, jednak gdy nasza sypialnia jest stosunkowo mała, a jej aranżacja spędza nam sen z powiek?

Zobacz jak dobrze, ładnie i funkcjonalnie można urządzić małą sypialnię, by stanowiła nie tylko doskonałe miejsce do wypoczynku, ale także służyła domownikom do przechowywania i łatwej segregacji rzeczy.

Jak urządzić małą sypialnię?

Rozwiązań jest wiele, wystarczy więc tylko, że dopasujesz meble do sypialni i dekoracje do dostępnej powierzchni i oczekiwań użytkowników. Urządzenie sypialni wymaga doskonałego planu, w którym uwzględnimy wielkość i rodzaj mebli, szerokość okien czy drzwi oraz rozstaw włączników i gniazd elektronicznych.

W małej sypialni doskonale sprawdzi się podział na najważniejsze strefy: wypoczynku oraz przechowywania.

Sypialnia bowiem jest pomieszczeniem, które nie tylko służy do spania czy relaksu. Często pełni ona także funkcje dodatkowej garderoby. Dlatego, jeśli mamy do tego predyspozycje, warto wyposażyć sypialnię w pojemne szafy, które w swoim wnętrzu będą skrywać mnóstwo głębokich półek, szuflad oraz drążki na wieszaki.

Dobra organizacja to połowa sukcesu!

Jeśli nie masz możliwości na umieszczenie w sypialni szafy, zdecyduj się na pojemną i funkcjonalną komodę bądź zaopatrz się w łóżko do sypialni z pojemnikiem lub szufladami. Często łóżka tapicerowane posiadają takie opcje, które szczególnie sprawdzają się w małej sypialni.

Wybierając odpowiednie łóżko do sypialni, warto zastanowić się także nad jego wielkością i powierzchnią spania. Najpopularniejszymi łóżkami do sypialni są te, których powierzchnia spania liczy 160 × 200 cm, jednak w małej sypialni doskonale sprawdza się także rozmiar 140 × 200 cm, który pozwala oszczędzić kilka centymetrów.

W sypialni nie powinno zabraknąć również stolików bądź szafek nocnych, będących doskonałymi meblami pomocniczymi. To dzięki nim zyskasz dodatkowe miejsce do przechowywania drobnych i podręcznych rzeczy, niezbędnych przed snem, lampki nocnej czy budzika. Staną się one również doskonałym miejscem na odłożenie czytanej przed snem książki czy gazety.

Mała sypialnia powinna pomieścić również półki na ścianach, które nie tylko wypełnią przestrzeń, sprawiając, że stanie się ona bardziej przytulna, ale także staną się miejscem służącym do wyeksponowania elementów dekoracyjnych czy książek.

Nieobowiązkowym meblem, który ładnie się prezentuje i może znaleźć się w sypialni, jest toaletka. To marzenie niemal każdej kobiety! Jednak ze względu na niewielki rozmiar sypialni, nie każdy może sobie na nią pozwolić.

Aranżacja małej sypialni odgrywa olbrzymią rolę w naszym życiu. Idealnie urządzone wnętrze w dużej mierze przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia, zapewniając zdrowy i komfortowy sen.

Dobrze urządzona sypialnia pozwala nam na wyciszenie, odpoczynek oraz regenerację siły po ciężkim dniu w pracy.

Pamiętaj! Mała sypialnia może być urządzona funkcjonalnie i stylowo, wystarczy maksymalnie wykorzystać przestrzeń, dobierając odpowiednie meble do sypialni.

Artykuł partnera

Creative use of small space in a stylish bedroom interior with designer decor and cozy white and beige bedding