Malawa, Pogwizdów Nowy i Miłocin do Rzeszowa?

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Administracyjna zmiana granic miasta Rzeszowa staje się coraz bardziej realna.

Sołectwo Malawa z gminy Krasne oraz sołectwa Pogwizdów Nowy i Miłocin z gminy Głogów Młp. mogą zostać w przyszłości przyłączone do Rzeszowa. Wynika to z decyzji wojewody podkarpackiego, który pozytywnie zaopiniował wniosek o poszerzenie granic miasta. To jednak nie koniec.

Kolejnym krokiem będzie bowiem opinia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Ostateczny głos będzie jednak należał do Rady Ministrów.

Wojewoda negatywnie wypowiedział się w kwestii przyłączenia do miasta sołectw: Zaczernie, Nowa Wieś, Tajęcina oraz części sołectw Trzebownisko i Jasionka z gminy Trzebownisko, a także połączenia Rzeszowa z gminą Trzebownisko, o co walczył prezydent Tadeusz Ferenc.

Przypomnijmy, że za przyłączeniem do miasta w konsultacjach społecznych pozytywnie wypowiedzieli się jedynie mieszkańcy Miłocina. O taki sam wynik w Pogwizdowie Nowym bezskutecznie walczył Społeczny Komitet na Rzecz Przyłączenia Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa.  Pozostałe sołectwa również były przeciwne. Mimo tego, radni gminy Krasne oraz miasta Rzeszów wydali pozytywną opinię na temat zmiany granic, którą właśnie rozpatrzył wojewoda podkarpacki.

Ewelina Nawrot

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KNPr123 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KNP
Gość
KNP

nie samo trzebownisko z jasionka a cała gmina. oddzielanie od gminy sołectw nie ma sensu, a przylaczenie całej pozwoli zyskac bardzo dobre tereny pod inwestycje na kilkadziesiąt lat. tylko szkoda ze mieszkancy nadal wierzą w scieme o wysokich podatkach od wójta który trzyma sie stołka mimo ze pobiera na boku emeryturę. ale ludzie w końcu zrozumieja ze wójt(przynajmniej ten) nigdy nie zapewni takiego standardu jaki jest w mieście i wykurzą niepotrzebnych urzędasów.

r
Gość
r

malawa cwks do miasta ??? wolne żarty

123
Gość
123

Nie malawa a właśnie gmina Trzebownisko jest potrzebna dla Rzeszowa. Dlatego sądze, że przyłączenie Jasionki i bodaj części Trzebowniska jest ważniejsze dla miasta niż malawa czy pogwizdów.