Malawa, Pogwizdów Nowy i Miłocin do Rzeszowa?

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Administracyjna zmiana granic miasta Rzeszowa staje się coraz bardziej realna.

Sołectwo Malawa z gminy Krasne oraz sołectwa Pogwizdów Nowy i Miłocin z gminy Głogów Młp. mogą zostać w przyszłości przyłączone do Rzeszowa. Wynika to z decyzji wojewody podkarpackiego, który pozytywnie zaopiniował wniosek o poszerzenie granic miasta. To jednak nie koniec.

Kolejnym krokiem będzie bowiem opinia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Ostateczny głos będzie jednak należał do Rady Ministrów.

Wojewoda negatywnie wypowiedział się w kwestii przyłączenia do miasta sołectw: Zaczernie, Nowa Wieś, Tajęcina oraz części sołectw Trzebownisko i Jasionka z gminy Trzebownisko, a także połączenia Rzeszowa z gminą Trzebownisko, o co walczył prezydent Tadeusz Ferenc.

Przypomnijmy, że za przyłączeniem do miasta w konsultacjach społecznych pozytywnie wypowiedzieli się jedynie mieszkańcy Miłocina. O taki sam wynik w Pogwizdowie Nowym bezskutecznie walczył Społeczny Komitet na Rzecz Przyłączenia Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa.  Pozostałe sołectwa również były przeciwne. Mimo tego, radni gminy Krasne oraz miasta Rzeszów wydali pozytywną opinię na temat zmiany granic, którą właśnie rozpatrzył wojewoda podkarpacki.

Ewelina Nawrot

do “Malawa, Pogwizdów Nowy i Miłocin do Rzeszowa?”

  1. KNP

    nie samo trzebownisko z jasionka a cała gmina. oddzielanie od gminy sołectw nie ma sensu, a przylaczenie całej pozwoli zyskac bardzo dobre tereny pod inwestycje na kilkadziesiąt lat. tylko szkoda ze mieszkancy nadal wierzą w scieme o wysokich podatkach od wójta który trzyma sie stołka mimo ze pobiera na boku emeryturę. ale ludzie w końcu zrozumieja ze wójt(przynajmniej ten) nigdy nie zapewni takiego standardu jaki jest w mieście i wykurzą niepotrzebnych urzędasów.

  2. r

    malawa cwks do miasta ??? wolne żarty

  3. 123

    Nie malawa a właśnie gmina Trzebownisko jest potrzebna dla Rzeszowa. Dlatego sądze, że przyłączenie Jasionki i bodaj części Trzebowniska jest ważniejsze dla miasta niż malawa czy pogwizdów.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.