Mały Wawel uratowany przed sprzedażą

Ostatni raz Mały Wawel wystawiony był na sprzedaż w 1867. Licytację wygrał wówczas Feliks Dolański z Grębowa. Fot. Bogdan Myśliwiec

BARANÓW SANDOMIERSKI. Postępowanie przetargowe na sprzedaż zamku zakończone.

Komitet Obrony Zamku w Baranowie, a także przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy regionu, którzy zaangażowali się w obronę zabytku klasy zerowej przed sprzedażą, mogą odetchnąć z ulgą. Przynajmniej na razie.

Jak poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która w imieniu Skarbu Państwa dysponuje baranowskim zabytkiem, postępowanie przetargowe w sprawie sprzedaży części hotelowo-restauracyjnej Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim zostało zakończone.

- W wyniku przetargu nie wyłoniono nabywcy, bowiem przedstawione agencji oferty nie były satysfakcjonujące – czytamy w wydanym w tej sprawie komunikacie.

Co to oznacza dla obrońców obiektu, a także dla pracowników, którzy obecnie są zatrudnieni do jego obsługi?

- Zamek w Baranowie zostaje w zasobie agencji, a ARP S.A. kontynuuje działania zmierzające do wyłonienia profesjonalnego operatora, do którego zadań będzie należało zarządzanie obiektem – wyjaśnia agencja.

Przypomnijmy, w skład Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierskim, oprócz zamku o powierzchni użytkowej prawie 4,4 tys. m kw., wchodzi także park krajobrazowy o powierzchni 14 ha. W obiekcie hotelowym znajdującym się na terenie parku sala konferencyjna na 200 osób oraz 80 miejsc noclegowych.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.