Małżeństwo skazane za zabicie rzekomego gwałciciela

Wejście do klatki schodowej, gdzie skatowano 35-latka. Policjanci bardzo szybko złapali sprawców brutalnego pobicia. Fot. Autor

RZESZÓW. Małżeństwo Anna L. i Mateusz L. posiedzą 7 lat w więzieniu, ich kolega rok krócej.

24-letnia Anna L., jej mąż – 22 letni Mateusz L. oraz ich kolega – 22-letni Paweł L. – zostali skazani za skatowanie mężczyzny, który miał rzekomo zgwałcić Annę L. Gwałtu nie było, a efekt brutalnego pobicia, który zszokował nawet samych policjantów, był taki, że mężczyzna zmarł na OIOM-ie w jednym z rzeszowskich szpitali. O sprawie rok temu pisały, jako jedyne, Super Nowości.

Do zdarzenia doszło tuż przed sylwestrem w 2011 roku, w kamienicy przy ulicy Króla Kazimierza 29. W jednym z mieszkań odbywała się suto zakrapiana impreza. Gdy pijana Anna L. zasnęła, 35-letni mężczyzna uczestniczący w imprezie miał ją rzekomo zgwałcić. To miał być powód zemsty. I tak początkowo wszyscy troje przedstawiali sprawę pobicia śledczym. W rzeczywistości, jak to po alkoholu bywa, doszło do jakiejś sprzeczki, która zakończyła się tak tragicznie. L. razem ze swoim mężem i Pawłem L. skatowali metalową rurką mężczyznę, bijąc go po głowie, i wyrzuciła na klatkę schodową. Mężczyzna jeszcze żył, ale kilka dni później zmarł w szpitalu. – To była istna rzeźnia – mówili policjanci. Ściany, podłoga, ubikacja i schody były zbryzgane krwią. – Mieszkanie wyglądało jak po świniobiciu – mówili nam wówczas funkcjonariusze.

Już 31 grudnia 2011 roku wszyscy troje wylądowali w tymczasowym areszcie. Co więcej, okazało się, że mieli jeszcze na koncie jedną sprawę, a mianowicie rozbój.

Niedawno zapadł wyrok w tej bulwersującej sprawie. Anna L. za skatowanie człowieka dostała 5 lat, a za rozbój 3 lata więzienia. Sąd uznał, że ma łącznie spędzić za kratami 7 lat swojego życia. Jej mąż za pobicie ze skutkiem śmiertelnym otrzymał karę 6 lat, za rozbój 2 lata więzienia. Łącznie posiedzi podobnie jak żona, czyli 7 lat. Ostatni z uczestników imprezy, Paweł L., posiedzi w sumie 6 lat, bo za masakrę, jaką urządził, dostał 5 lat, a za rozbój 2 lata kryminału.

Grzegorz Anton

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Rozbójoleg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rozbój
Gość
Rozbój

Rozbój w biały dzień. Od kiedy zmienił się kodeks karny ? Od nowego roku ? Za zabójstwo jest przecież 25 lat albo dożywocie.

oleg
Gość
oleg

zabili czlowieka i dostali tylko 5 lat. masakra to teraz mozna zabijac ludzi bezkarnie.