Mamy dość noszenia maseczek

Być może w przyszłym tygodniu na Podkarpaciu nie będziemy musieli już nosić maseczek. Fot. Wit Hadło

Coraz więcej osób ignoruje obowiązek zasłaniania nosa i ust.

Od ponad miesiąca mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. W swym założeniu ma to ochronić nas przed koronawirusem. Problem w tym, że w masce trudno oddychać, a przy wyższych temperaturach ciężko wytrzymać.

Dość zakrywania ust i nosa ma też wielu mieszkańców regionu. Aby się o tym przekonać, wystarczy wyjść na ulicę i popatrzeć na przechodniów. Część z nich po prostu nie przestrzega tego obowiązku. Nie tak dawno jedna z naszych Czytelniczek poskarżyła się na uciążliwości z tym związane podczas zakupów w jednym z kolbuszowskim marketów.

„Te maseczki to pic na wodę”

– Przez okrągły rok nie noszę szali, golfów itp. Nie robię tego z fanaberii, tylko zwyczajnie jest mi duszno. Dlatego teraz dla mnie problemem jest założenie maseczki ochronnej lub innego materiału zasłaniającego usta i nos. Wytrzymuję maksymalnie minutę. Dlatego ich teraz nie noszę. Nawet podczas robienia zakupów. Choć spotyka mnie z tego tytułu wiele nieprzyjemności – mówi nam pani Beata. – Ten cały nakaz to „pic na wodę”, a nie żadna ochrona. Każdy lekarz powie, jaki jest wpływ ma noszenie maski na zdrowie.

Obowiązek zakrywania ust i nosa ignorują również politycy. Zrobił to m.in. Jarosław Kaczyński, odwiedzając grób brata na Wawelu. Zasłanianie ust i nosa krytykują też celebryci. – Niewiele osób w Polsce zastanawia się, czy maseczka nas uchroni przed zarazkami, czy zabierze nam resztki zdrowia?! – irytowała się znana wokalistka, Edyta Górniak.

Być może wkrótce nie będziemy musieli już nosić maseczek. Super Express ustalił, że obowiązek ten ma zniknąć jeszcze przed wakacjami. Potwierdził to minister zdrowia, Łukasz Szumowski: – Być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu, te maseczki będzie można zdjąć – zaznaczył, dodając, że decyzja w tej sprawie najprawdopodobniej zapadnie w ciągu dwóch tygodni.

Paweł Galek

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
rzeszowiakblogerLeonard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Na litość Boską noście więc chociaż majtki które pewnie częściej zmieniacie jak maseczki.

bloger
Gość
bloger

niesubordynowanych przechodniów bez masek na ulicach powinni ścigać i karać dzielni wachmani ze Straży MIejskiej,ale chyba pochowali się do mysich nor ze strachu przed koronawirusem,bo nie uświadczysz ich nawet sterczących pod ratuszem

Leonard
Gość
Leonard

Panie ministrze, jak już się rozeszły te maseczki brata to daj pan spokój, co to daje, mam jedną maseczkę,idę do sklepu,urzędu, wszędzie,potem rzucam ją w aucie na siedzienie i idę do domu.no i zdrowy jestem a na Podkarpaciu już malutko nowych chorych, no i komu to potrzeba.