Mamy lotnicze połączenie z Gdańskiem

- To bardzo wygodne i potrzebne połączenie – mówi Bogusław Kalita, pasażer wczorajszego inauguracyjnego lotu do Gdańska.

JASIONKA. Inauguracyjny lot.

Wczoraj o godz. 10.25 odleciał pierwszy samolot na trasie podrzeszowska Jasionka -Gdańsk. Nowe połączenie otworzył przewoźnik OLT Jetair. Pasażerowie z Rzeszowa będą latać niewielkimi 30-osobowymi samolotami. Jetair uruchomił jak dotychczas połączenia z Warszawą i Gdańskiem (z międzylądowaniem w Katowicach). Bilety można kupić już od 49 zł.

Zapytani pasażerowie pierwszego lotu do Gdańska są bardzo zadowoleni z połączenia. – To bardzo wygodne połączenie dla Podkarpacia, z Gdańska i Warszawy łatwo polecieć w inne miejsca. Wreszcie z Rzeszowa lata się tanio i na światowym poziomie – cieszy się  Bogusław Kalita, który wczoraj poleciał z Rzeszowa do Gdańska.

Przedstawiciele Jetair zapowiadają, że planują otworzenie kolejnych lotów z i do Rzeszowa. Podpytani przez nas o szczegóły nie chcą ich zdradzać. – Faktycznie są plany nowych połączeń, ale jest jeszcze za wcześnie by o tym mówić – wyjaśnia Ireneusz Dylczyk, szef marketingu i rozwoju sieci połączeń linii Jet Air.

Jetair obsługuje połączenia na trasach regionalnych, więc nie należy się spodziewać lotów z Rzeszowa za Atlantyk. Raczej będą to dodatkowe loty krajowe lub do miast europejskich.

Dowiedzieliśmy się, że otworzone połączenia z Warszawą i Gdańskiem cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na pierwsze loty było więcej chętnych niż miejsc na pokładzie samolotów. Warto jednak dodać, że listopad i grudzień to i tak martwe okresy w branży lotniczej a prawdziwe nasilenie może się dopiero zacząć. – liczymy, że połączenia Warszawa – Rzeszów i Gdańsk – Rzeszów mogą zainteresować turystów, którzy będą latać na narty w Bieszczady dodaje – Ireneusz Dylczyk.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
asdf
asdf
9 lat temu

a co myślisz marsjaninie że cały samolot wypełnia ludzmi którzy zapłacą 49 zeta, toż to mniej niż II klasa pociągu do gdańska. I z czego oni utrzymają firmę?? 159zl jest obecnie i to jest bardzo dobra cena!

Mar
Mar
9 lat temu

Bilety od 49zł? Ładne bajeczki, wyszukiwałem lotu za taką kasę.
To jest celowe wprowadzanie w błąd a nie reklama.
OLT Jetair – jest u mnie na czarnej liscie.

JOHNNY
JOHNNY
9 lat temu

Skoro piszecie podrzeszowska Jasionka, to nie Gdańsk, tylko Rębiechowo-koło gdańska (jakieś 15km). Bo z artykułu wynika, że ląduje się w centrum Gdańska, co nie jest prawdą.