Mandaty dwa razy wyższe?

Czy policjanci będą karać dwukrotnie wyższymi mandatami kierowców naruszających przepisy drogowe? Fot. Wit Hadło

KRAJ, PODKARPACIE. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potrzebuje pieniędzy i zamierza wyciągać je od kierowców.

Resort zaproponował, żeby mandaty za szczególne naruszenie przepisów ruchu drogowego były dwa razy wyższe. Na razie to jednak tylko rozważania i nie ma nawet przygotowanego projektu na temat nowego taryfikatora mandatów.

Podczas Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Drogowego Marcin Jabłoński, wiceminister spraw wewnętrznych opowiedział się za podniesieniem kwoty bazowej, na podstawie której wyliczana jest wysokość grzywien za wykroczenia drogowe.

W ten sposób policja i MSW uderzą również w kierowców, którzy często przez roztargnienie np. nie włączają świateł mijania w słoneczny dzień zimą, czy muszą płacić mandaty np. za brak przejścia dla pieszych w odpowiednim miejscu. Okazuje się, że biurokratom nie wystarcza już maszynka do łupienia kierowców w postaci fotoradarów, ale jeszcze wymyśli inny sposób wpływów do budżetu państwa – podwyżki mandatów.

– Wciąż obowiązuje taryfikator mandatów, który został wprowadzony 9 czerwca 2012 roku – poinformowała nas Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. – W ministerstwie rozważana jest podwyżka mandatów, ale dotąd nie opracowano nawet projektu w tej sprawie. Nie ma więc wyznaczonego terminu, kiedy byłby wdrożony nowy taryfikator, bo nie został on nawet przygotowany.

Mariusz Andres

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PiotrAmbrożyROMANorestMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Mandaty powinny być liczone procentowo do zarobków. Co dla takiego prezesa czy prezydenta znaczy 500 zł? Tyle co na waciki, ale jak dowalą 500 zł. pracownikowi Biedronki to to jest dotkliwa kara.

Ambroży
Gość
Ambroży

ROMAN- am co powiesz na to jak w Dębicy tv regionalna zrobiła wywiady z ludźmi , to myślenie gawiedzi było na żenująco niskim poziomie : nic im nie trza, nic nie widzą i plota bzdety. A co dopiero jak przyjdzie do wyborów?? wiedza zapewne będzie na poziomie dość głośnego wywiadu GPC na temat wiadomości gimnazjalistów (podstawy polityki kraju , najgrubsze daty historii itp). Jeśli dołączymy do tego obrazu politykę historii i patriotyzmu nowoczesnego w wyk. prezydenta Komorowskiego w oparciu o barwy narodowe w kolorze różowych majtek i orła w czekoladzie szkoda reszty komentować.

ROMAN
Gość
ROMAN

no tak- wszelka władza ze swoimi służbami nacisku – nie znaczy nic jak masy zaczną myśleć na tej samej częstotliwości – nie ? – i ciekawe kogo wtedy zacznie ” dymać”

Ambroży
Gość
Ambroży

http://vod.gazetapolska.pl/4142-i-tak-dziala — to całkiem działa w sposób zorganizowany w Kraju łącznie ze SM.

ROMAN
Gość
ROMAN

czekam kiedy ” niewolnicy” zaczną wystawiać mandaty .

orest
Gość
orest

W wyborach im podziękujemy! Za fotoradary, za pochowane po krzakach samochody z kamerami ITD, za podatek od samochodów służbowych, za odpłatne wymiany praw jazdy,za podwyżkę mandatów, za płatne autostrady, za bramki i VIATOL! W końcu każdy z nas jest kierowcą i w jedności siła! Widać co się stało z NC+ to samo można zrobić rządzącymi! Oni bez nas nic nie mogą!

Mariusz
Gość
Mariusz

Pamiętacie akcję sprzed tygodnia pod patronatem naszego kochanego Prezydenta, w której to zachwalano nasz kraj i zachęcano obywateli, aby byli z niego dumni?
Odbyła pod tytułem „Orzeł może!”.
Zapomniano niestety dodać: „być dymanym w d…”.
A PO, PSL, PiS i RP dalej się przewijają w prognozach sondażowych… Znak to, że interes się kręci, a obywatele szczęśliwi.