Marcelina Zawadzka nową Miss Polonia 2011

Fot. PAP

22-letnia Marcelina Zawadzka z Malborka została 36. zwyciężczynią konkursu Miss Polonia 2011. Oprócz tytułu najpiękniejszej Polki, laureatka zdobyła także koronę i samochód „Chevrolet Spark”.

Marcelina Zawadzka, Miss woj. pomorskiego i nowa Miss Polonia jest studentką kosmetologii. Ta niebieskooka blondynka mierzy 180 cm i może się pochwalić wymiarami: 92/64/91.
Pierwszą wicemiss wybrano Annę Krupę (województwo kujawsko-pomorskie), a drugą wicemiss Marcelę Chmielowską (województwo małopolskie). Miss Internatutów 2011 została Beata Stelmaszczyk (województwo łódzkie).

Do walki o tytuł najpiękniejszej stanęło 18 dziewczyn. Kandydatki na Miss zaprezentowały się najpierw w sukienkach koktajlowych marki Desperado London i strojach kąpielowych Mewa Styl. Po tej części do finału przeszło 12 dziewczyn, które wystąpiły w strojach Penny Black i kolekcji sylwestrowej marki Moodo. Następnie finałowa ósemka zaprezentowała się w wieczorowej kolekcji Angel by Wioletta Piekut i sukniach z atelier Teresy Kopias i diamentowej biżuterii marki Diamonds International.

W jury konkursu zasiedli m.in.: Kacper Kuszewski, Radosław Pazura i Adam Woronowicz. Muzycznymi gwiazdami wieczoru byli: Maciej Maleńczuk, mieszkający obecnie w Polsce, Ray Wilson, były członek zespołu Genesis oraz zespół Chemia.

Gala Miss Polonia 2011 odbyła się w Europejskim Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej „Matecznik – Mazowsze” w Otrębusach k. Karolina. Poprowadził ją Tomasz Kammel. Finał transmitowany był na antenie TVP 2.

PAP, anja

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments