Marek Bajdak kandydatem na komisarza w Rzeszowie

Marek Bajdak, jeśli zostanie komisarzem, będzie zarządzał i administrował miastem do chwili wybrania nowego prezydenta Rzeszowa. Fot. Patryk Ogorzałek/Agencja Gazeta

W piątek poznaliśmy kandydata na komisarza w Rzeszowie. Jest nim Marek Bajdak, dyrektor wydziału nieruchomości
w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Ma on kierować miastem do czasu rozstrzygnięcia przedterminowych wyborów prezydenckich po tym, jak 10 lutego z funkcji włodarza zrezygnował Tadeusz Ferenc. Stosowny wniosek w tej sprawie trafił już do premiera.

Przypomnijmy, 10 lutego Tadeusz Ferenc zrezygnował z funkcji prezydenta Rzeszowa, z kolei 17 lutego, sędzia Marcin Dudzik, komisarz wyborczy dla Rzeszowa wystosował postanowienie o wygaszeniu jego mandatu. Dokument trafił do byłego już włodarza, Andrzeja Deca (przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa) oraz Ewy Leniart (wojewody podkarpackiego). Od kilku dni pojawiało się mnóstwo spekulacji na temat tego, kto zostanie komisarzem w mieście i będzie nim zarządzał do czasu rozstrzygnięcia przedterminowych wyborów prezydenckich.
W piątek otrzymaliśmy potwierdzenie, że wojewoda Leniart zaproponowała premierowi RP swojego kandydata na komisarza. – Wojewoda skierowała wniosek do premiera, proponując kandydaturę Marka Bajdaka – mówi Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego. Bajdak od 2016 r. jest dyrektorów wydziału nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. Skąd taka kandydatura? – Wojewoda wsłuchała się w glos społeczeństwa i zaproponowała kandydata budzącego spokój, działającego w sposób profesjonalny, techniczny, który będzie dobrze administrował miastem – wyjaśnia Mielniczuk.
Teraz od premiera Mateusza Morawieckiego będzie zależało zatwierdzenie tego nazwiska. Trudno się jednak spodziewać, aby kandydat został odrzucony. – Oficjalne potwierdzenie kandydatury powinno nastąpić w połowie tygodnia – podkreśla Mielniczuk.

Kamil Lech

5 8 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rzeszowiski Skaut
Rzeszowiski Skaut
3 dni temu

„kandydat budzący spokój” – Oooooo jaki błogostan.Czuję ten spokój na sobie. Aż mi się żółw leniwie przeciągną w terrarium. Spokojny = posłuszny i bezwolnie wykonujący polecenia partii. I tyle w temacie. I kurde, jak nie spółdzielcy, to panowie od nieruchomości. Co jest?!? My chcemy wreszcie kogoś od naturalnych zasobów!!!

Rzeszowiak
Rzeszowiak
4 dni temu

Jaki to będzie komisarz to niedługo zobaczymy, jeżeli zajmie się sprawami miasta to ocenimy go wysoko a jak zajmie się czyszczeniem stanowisk tak jak to robi PiS to będzie znaczyło że jest zwykłym popychadłem tej partii a to już PiS – owi w wyborach na pewno się nie przysłuży.

Maciek
Maciek
3 dni temu
Reply to  Rzeszowiak

Oczywiście, na zbity ryj ,emerytow ,ubekow,i dobrze sie przyglądnąć takim co moga juz przejsc na emeryture ale dalej zgredy ,pracuja i zatruwaja

Ernest
Ernest
3 dni temu
Reply to  Maciek

Facet zapewne szkolony w czasach PRL w zakresie nieruchomości i dobrze wie jak w czasach PRL władza mogła zabrać nieruchomość jednym i przekazanć innym swoim najczęściej tym notowanym w zbiorach IPN.Scenariusz przejmowania nieruchomości i kamienic w centrum miasta od byłych właścicieli i spadkobiorców jest podobna do tego co robili prawnicy zbratami z sędziami w Warszawie. Z tym że w Warszawie obowiązywał jeszcze tzw. dekret Bieruta.Jak to robiono i jak przejmowano nieruchomości, działki albo jak blokowano je pod ustawiane przetargi wiedzą najlepiej długoletni pracownicy B..M. Szczegółnie aktywna w wyszukiwaniu dla decydentów ustaw,podziałów i działań prawnych była, jak mówią pracownicy, emerytowana skarbnik… Czytaj więcej »

Jan Pakosławic Rzeszowski

Ten kandydat ma spokój wpisany w fizjonomię i na pewno zna Jarosław, ale pytanie czy on zna jako tako Rzeszów i jego problemy i potrzeby.

Marek
Marek
4 dni temu

Komisarz z Jarosławia pewnie jest od byłej dyr. Krasowskiej która prywatyzowła Zelmer i Zakłady Graficzne w zamian za to dostała posadę jak nie w spółce w Sedziszowie to w spółce kolejowej w Medyce.Wiecej o tej pani i Jarosławskim układzie wie szef regionalnych struktur PO, były dyrektor UW,były minister Skarbu Państwa terz wykładowca prawa cywilnego na prywatnej uczelni na której pracowali prokuratorzy z rzeszowskiej apelacji z zarzutami karnymi.

Marek 1
Marek 1
4 dni temu
Reply to  Marek

Dzięki Marek (zmieniam na Marek 1). Bo wyglada jakbym pisał i odpowiadał sobie 🤣 . Czy na Rzeszowszczyźnie nie może być normalnie tylko ciagle ktoś kogoś ciągnie … co za czasy . Trochę wykształconych i mądrych ludzi w Rzeszowie jest i pytanie retoryczne dlaczego nie chcą iść do polityki lub pracy dla naszego – mieszkańców Rzeszowa dobra ☹️

Jan Pakosławic Rzeszowski
Reply to  Marek 1

Bo 3 tysiące podpisów ludzi uprawnionych do głosowania muszą zebrać. Tak mówi ustawa „Kodeks wyborczy”. A partia tylko wystawia.
Takie dziwne prawo.

Last edited 3 dni temu by Jan Pakosławic Rzeszowski
Marek
Marek
4 dni temu

A z Rzeszowa to nikogo mądrego na komisarza nie ma? Znowu jacyś powiatowi fachowcy. Dlatego jest jak jest.

radek
radek
4 dni temu

Propozycja pani wojewody nie wiąże premiera ale trudno wierzyć,iż wcześniej choćby telefonicznie nie została uzgodniona.Komisarz ma zarządzać miastem i przygotować wybory prezydenta.Ma na to 3 miesiące. Ciekawe mogą być oczekiwania wobec niego,zgłoszone przez PiS.

Marek
Marek
4 dni temu

Nie bez przyczyny przyjechał do Rzeszowa sam szef IPN w Warszawy. Bo obecna sytuacja polityczna wymaga sprawdzenia kto przejmował nieruchomości i kamienice w centrum miasta oraz chce nadal współdecydować również przy wyborze kandydata,kandydatki na Prezydenta Miasta Rzeszowa.Mieszkancy chca już zmian w rządzeniu a nie kontynuacji i utrwalania starego układu.

Piotr
Piotr
4 dni temu

Mieszkańcy miasta nie lubia jak im ktoś na siłę kandydata podrzuca z Warszawy.Namaszcza siew Chinach albo w Korei Północnej decydenta a nie w miescie podobno innowacji .Potrzebny jest ktoś nie tylko zna potrzeb miasta,który zna potrzeby dzielnic bo bez tego to można pogadać chyba tylko o polityce i projektach prawnych.Na dodatek potrzebny miastu jest człowiek który ma zaplecze polityczne i dostęp do srodków nie tylko rządowych ale i do środków europejskich.Bo nie ma co ukrywać że miasto szczegółnie terach po tym haosie urbanistycznych wymaga uporządkowania komunikacji miejskiej.Kandydat musi mieć zapewnienie id władz kraju,ministrów infrastruktury i liczyć na wsparcie finansowe bo… Czytaj więcej »

Bad
Bad
4 dni temu

Leniart nie wygra w życiu.

twardy
twardy
4 dni temu
Reply to  Bad

Leniart zablokowała miastu obwodnicę.

Pis nie ma tu najmniejszych szans na jakąkolwiek wygraną. Wygra popierany przez Ferenca – Marcin Warchoł. Gość jeszcze nawet nie kandydował a już miastu załatwił inwestycję wartą spory grosz a mowa o budowie u nas nowego sądu. A do Leniart ta obwodnica się tak przykleiła że zostanie z nią do końca a potem na nagrobku kamieniarz wykuje :)

Marek
Marek
4 dni temu
Reply to  twardy

A poseł, minister sprawiedliwości Marcin Warchoł przecież nie jest z kosmosu ani z marsa to człowiek młody,wykładowca UW, wychowanek karnisty Kruczyńskiego,był tez doradcą byłego śp. Rzecznika Praw Obywatelskich jest członkiem partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro.Jak podał partner europosła Biedronia dr Śmiszek razem chodzilido jednego liceum w Stalowej Woli i nawet razem mieszkali w jednym pokoju w akademiku.A jeśłi chodzi oi budowę sadu to jeszce jest daleka droga bo nawet projektu jeszcze nie ma a co dopoero mysleć o budowie i przeprowadzce,róznie to jeszcze może być.Wystarczy że będą wcześniejsze wybory parlamentarne i plan spali na panewce.Gowin jeszcze może uciec do PO… Czytaj więcej »