Marek Poręba zrezygnował z funkcji dyrektora WORD

Były już dyrektor WORD Marek Poręba. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – We wtorek Zarząd Województwa Podkarpackiego odwołał Marka Porębę z funkcji dyrektora rzeszowskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – mówi Wiesław Bek, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Wyjaśnia też, że Poręba sam złożył rezygnację, nie podając żadnych powodów podjęcia tej decyzji. Został odwołany przez zarząd, w skład którego wchodzą: marszałek Mirosław Karapyta, wicemarszałek Zygmunt Cholewiński, wicemarszałek Anna Kowalska oraz członkowie zarządu: Lucjan Kuźniar i Sławomir Miklicz.

Nowym dyrektorem WORD został Michał Wilk, były prezes „Eko-Top”, firmy prowadzącej działalność związaną z gospodarką odpadami przemysłowymi i medycznymi. Próbowaliśmy z nim porozmawiać, ale w środę nikt nie odbierał telefonu w sekretariacie WORD. Nie udało nam się również skontaktować z Markiem Porębą, by zapytać o przyczyny podjęcia takiej decyzji.

– Nie wiem, dlaczego były dyrektor zdecydował się zrezygnować – mówił nam Robert Drozd, egzaminator nadzorujący rzeszowskiego WORD. – Obecny jest już w ośrodku. Mieliśmy pierwsze spotkanie.

Jak sugeruje „Gazeta w Rzeszowie”, ustąpienie z funkcji dyrektora WORD może mieć związek z kontrolą Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które sprawdza, czy Poręba nie złamał ustawy antykorupcyjnej. Przypomnijmy, że Marek Poręba stołek dyrektora WORD objął w 2011 roku. Jest również radnym powiatu rzeszowskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, szefem struktur partii na Podkarpaciu i prezesem klubu Stal Rzeszów.

bsz

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
r Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
r
Gość
r

Wiedziałem że ten Puterla przyniesie do klubu same problemy