Marek Wikiera przebiegł w KRWIOOBIEGU 567 km (ZDJĘCIA)

Wszystkie informacje o fundacji i akcji znajdziemy na stronie www.krwioobieg.org, krwioobieg.org oraz facebook.com/krwioobieg
Wszystkie informacje o fundacji i akcji znajdziemy na stronie www.krwioobieg.org, krwioobieg.org oraz facebook.com/krwioobieg

PRZEWORSK, GDAŃSK. Kolejne sukcesy ultarmaratonisty pochodzącego z Przeworska.

Marek Wikiera, ultramaratoniosta pochodzący z Przeworska, obecnie mieszkający w Gdańsku w ramach fundacji wspólnie z innymi tworzy ogólnopolską bazą potencjalnych dawców krwi – KRWIOOBIEG, gromadzącą w jednym miejscu wszystkich chętnych, gotowych odpowiedzieć na wezwanie pomocy i gotowych do oddania krwi w przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia innych.

Marek Wikiera, biegacz, ultarmaratonista przez wiele lat mieszkał w Przeworsku, teraz rodzinne miasto na Podkarpaciu odwiedza, gdy chwali się swoimi osiągnięciami, a jest czym. Jak sam zaznacza, to już pora, żeby znów pobiegać. – Życie jednak nie znosi pustki… Po 4deserts obiecałem żonie rok spokoju. I ten czas właśnie mija. Jestem w trakcie uruchamiania nowego, ogólnopolskiego projektu. W ramach fundacji tworzymy ogólnopolską bazą potencjalnych dawców krwi – KRWIOOBIEG, gromadzącą w jednym miejscu wszystkich chętnych, gotowych odpowiedzieć na wezwanie pomocy i gotowych do oddania krwi w przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia innych. Zapewne niejednokrotnie spotykałaś się z informacjami o niedoborach krwi w stacjach krwiodawstwa lub szpitalach, czy też apelami o pomoc i oddawanie krwi dla konkretnych osób. Takim właśnie sytuacjom ma przeciwdziałać nasza inicjatywa, w sposób zgodny z aktualnymi trendami i technologią – relacjonował nam biegacz.

– Nasze działania rozpoczynamy od Pomorza, ale wierzymy, że w niedługim czasie obejmą teren całego kraju, angażując tysiące osób, którym nie jest obojętne życie i zdrowie drugiego człowieka. Oficjalny start projektu nastąpił 13 sierpnia br., czyli w dniu startu biegu brzegiem Bałtyku – mówił sportowiec.

Trasa, jaką pokonał Marek Wikiera w poszczególnych dniach przedstawia się następująco:
13.08. Świnoujście-Mrzeżyno
14.08. Mrzeżyno-Dąbki
15.08. Dąbki-Poddąbie
16.08. dzień przerwy, leczenie kontuzji
17.08. Poddąbie-Łeba
18.08. Łeba-Jastrzębia
19.08. Jastrzębia-Hel-Władysławowo
20.08. Władysławowo-Gdańsk
21.08. Gdańsk-Piaski

Marek Wikiera przebiegł w sumie 567 km, od Świnoujścia po Piaski, w 9 dni zachęcając do zapisywania się , by stworzyć bazę mieszkańców i turystów, oraz zapraszając do przebiegnięcia z nim dowolnej liczny kilometrów.

VK

[print_gllr id=191679]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o