Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich (ZDJĘCIA)

Fot. Kamil Krukiewicz
Fot. Kamil Krukiewicz

PRZEMYŚL. Ponad 1,5 tysiąca osób przeszło w piątek, 13 grudnia, ulicami Przemyśla w Marszu Orląt Przemyskich i Lwowski w 95. rocznicę bitwy pod Niżankowicami.

Wydarzenie to miało na celu przywrócenie pamięci o młodocianych obrońcach miasta.

Pochód szedł również pod hasłem „Oddajcie historię polskiej szkole”, czym organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na to, jak bardzo historia uczona w polskich szkołach jest okrojona.

Po uroczystościach związanych z Marszem odbyły się koncerty patriotyczne, w trakcie których wystąpili m.in. Bobek BZR i Tadek Firma (SOLO).

[print_gllr id=102575]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ania
ania
7 lat temu

Bitwy pomiędzy przemyskimi gimanazjalistami a ukraińskimi nacjonalistami .

Uczestnik
Uczestnik
7 lat temu

„Wydarzenie to miało na celu przywrócenie pamięci o młodocianych obrońcach miasta.” Panie redaktorze – młodociani to mogą być przestępcy. A to byli młodzi bohaterowie, którzy przelali krew za wolną Polskę i za polski Przemyśl. Poza tym głównym tematem Marszu były Orlęta Przemyskie i Lwowskie, a to, że niektórzy zbić chcieli na tym pewien kapitał polityczny to już inna sprawa. Proszę zauważyć, że nie było na marszu w zasadzie transparentów partii politycznych, ale już organizacji politycznych, które przyjęły status inny niż partia – było kilka. Takie specyficzne rozdwojenie jaźni organizatorów. A poza tym powaga i nawet niezły poziom jednych mówiących przeplatał… Czytaj więcej »