Marsz Różowej Wstążki przeszedł ulicami Krosna

W marszu uczestniczyły tłumy. Głównie amazonki zrzeszone w klubach na terenie całego województwa.

KROSNO. Akcja propagująca profilaktykę raka piersi.

Stowarzyszenie Amazonek w Krośnie zorganizowało w miniony piątek Marsz Nadziei, w którym uczestniczyły miedzy innymi amazonki zrzeszone w klubach na terenie całego województwa. To wydarzenie ma przypominać kobietom jak ważne są badania profilaktyczne i że z rakiem można wygrać.

21 października uczestnicy marszu wyruszyli spod Starostwa Powiatowego w Krośnie (siedziby Amazonek), a następnie przeszli ulicami: Bieszczadzką, Lwowską, Staszica, Ordynacką, aż do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (przy ul. Kazimierza Wielkiego), gdzie w auli odbyło się spotkanie z lekarzami poświęcone rehabilitacji kobiet po mastektomii oraz diagnostyce i leczeniu raka piersi. Tegorocznemu happeningowi towarzyszyło hasło “Daj sobie szansę”.

Wśród uczestników marszu były także rodziny, przyjaciele, lekarze, pielęgniarki a także ci, którym nie jest obca walka z chorobą nowotworową. W marszu uczestniczyły tłumy. – Dziś rak to nie wyrok śmierci – mówiła nam jedna z uczestniczek marszu. – A październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Marsz Różowej Wstążki ma uświadomić kobietom, że warto badać piersi, gdyż wcześnie wykryta choroba znacznie zwiększa szanse na jej wyleczenie – mówiła z kolei inna uczestniczka marszu.

wz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments